interlübke

Projekt, który rozpoczął istnienie jako „Fabryka Polerowanych Mebli Sypialnianych“ jest obecnie, a więc 74 lata później, wiodącym  producentem mebli systemowych, przeznaczonych na rynki całego świata. Mowa o interlübke, odnoszącej sukcesy firmie o bogatych tradycjach, mającej swoją siedzibę w Rheda-Wiedenbrück.

Przedsiębiorstwo rodzinne. kierowane dziś już w trzeciej generacji przez Leo Lübke, wypracowało swoją wysoką markę przede wszystkim poprzez realizację bardzo indywidualnych rozwiązań wnętrz mieszkalnych. Oferowany obecnie system interlübke, na który składa się wiele tysięcy pojedynczych elementów, pozwala każdemu na stworzenie jedynego w swoim rodzaju, niepowtarzalnego mebla.

Nie dziwi zatem, że interlübke jest pożądaną firmą w projektach związanych z wyposażaniem obiektów budowlanych. Od Arlington House w Londynie poprzez wiele znanych hoteli, kliniki uniwersyteckie, urząd kanclerski w Berlinie oraz budynek banku centralnego po wyposażenie kancelarii adwokackiej Heuking Kühn Lühr Wojtek (HKLW) w nowej siedzibie w Düsseldorfie - na liście referencyjnej interlübke znaleźć można naprawdę wiele znanych nazw. Firma meblowa cieszy się uznaniem rynku między innymi za wysokiej jakości, bardzo wytrzymałe powłoki lakiernicze. Od 2006 roku stawia na produkty Remmers Industrielacke.

Stosowane produkty Remmers Industrielacke

Większość wszystkich lakierowanych powierzchni najróżniejszych serii mebli pokrywana jest materiałami Remmers Industrielacke. Są to wyłącznie dwuskładnikowe systemy poliuretanowe.

Zastosowane techniki aplikacji

Zależnie od wielkości elementu meblowego, która może się wahać między 0,1 i 3 metrami kwadratowymi, aplikację przeprowadza się albo za pomocą robota z urządzeniem do materiałów dwuskładnikowych, polewanie metodą domieszek, albo poprzez malowanie ręczne, także stosując domieszki. Wszelkie lakiery suszone są z użyciem promienników podczerwieni.

Powierzchnie i materiały

Z reguły lakier nakładany jest na melaminową folię gruntującą, na poliester lub grunty UV.

Decyzja o nawiązaniu współpracy z  Remmers Industrielacke została podjęta w roku 2006, przede wszystkim z uwagi na innowacyjność, ale także w związku z wyróżniającym się zdecydowanie wsparciem technicznym.

Roczne obroty interlübke wynoszą około 35 milionów euro. O tym, jak bardzo zaawansowane są poszczególne projekty mieszkaniowe mówi choćby sam projekt HKLW: seria „S 07“ posłużyła do wykonania około 750 mb szaf w kolorze  „śnieznobiałym“.

O firmie interlübke:

Siedziba: Rheda-Wiedenbrück
Rok założenia: 1937, założyciele: Leo i Hans Lübke
Ilość pracowników: około 320

www.interluebke.de