Bavaria Yachtbau

Na właściwym kursie 

Budując rocznie około 3.000 jachtów motorowych i żaglowych, Bavaria Yachtbau należy do największych, najbardziej wydajnych i znanych producentów z tej branży na świecie.

Ponieważ wszystkie łodzie produkowane są wyłącznie na zamówienie, klienci mają możliwość skonfigurowania swojej własnej łodzi. Przy założeniu zaledwie czterotygodniowego okresu dodatkowego na budowę każdego z jachtów, wymagania stawiane lakierom są odpowiednio wysokie.

Jednak wysoka jakość produktów i obsługi w Centrum Kompetencyjnym są przekonujące: od ponad 10 lat Bavaria Yachtbau współpracuje z Remmers Industrielacke GmbH. Nasz pracownik, Heinz-Gerd Meloh, jest nawet współprojektantem linii lakierniczej, którą Bavaria Yachtbau eksploatuje od z górą dwóch lat. Dzięki niej producent łodzi mógł znacząco ograniczyć emisję lotnych związków organicznych i po raz kolejny zwiększyć wydajność stosowanego lakieru.

Stosowane produkty 3H-Lacke:

  • Wydajny, bezbarwny system lakieru UV
  • Optymalne parametry, nawet w przypadku stosowania na trudnych gatunkach drewna
  • Spełnia wysokie wymagania przemysłu jachtowego, dotyczące odporności na zadrapania, promieniowanie UV oraz silnej przyczepności do powierzchni drewnianych
  • Zapewnia ważną możliwość dokonywania napraw niewielkich uszkodzeń, jakie mogą się zdarzyć podczas montażu umeblowania i elementów maskowania

Materiały:
Na wszystkich frontach i korpusach stosowane są zabarwiona forniry Alpi w kolorach bossé, orzech i dąb. Wszystkie listwy i krawędzie wykonane są z litego drewna ww. gatunków.

Obszary stosowania:
Wszelkie elementy drewniane wszystkich produkowanych modeli - od indywidualnie projektowanych komponentów mebli do wyposażenie jachtów pk standardowe meble, które montowane są we wszystkich łodziach.  

Bavaria Yachtbau

Siedziba: Giebelstadt
Rok założenia: 1978
Ilość pracowników: ok. 550

www.bavaria-yachtbau.com