Elewacje betonowe

Profesjonalne systemy do perfekcyjnej realizacji szybkich napraw

Beton jest zaróno z technicznych jak i architektonicznych przyczyn ulubionym materiałem budowlanym naszych czasów. Pomimo jego wysokiej jakości, wygtrzymałości i odporności i w nim mogą wystąpić uszkodzxenia, które nieodzownymi czynią remont i dodatkową ochronę. Najistotniejszym czynnikiem szkodotwórczym jest korozja zbrojenia spowodowana przez dużą głębokość karbonatyzacji lub powstająca w wyniku wnikania chlorków  (pochodzących np. z soli drogowej)

Do tego dochodzą szkody wywołane przez wciąż wnikającą przez rysy wilgoć, które z kolei prowadzą do korozji i szkód spowodowanych zamarzaniem. Od poprawek o charakterze "kosmetycznym" , poprzez naprawy związane ze statyką aż po renowację spełniającą wymogi ochrony zabytków - Remmers ma w ofercie systemy, które nie mają sobie równych szczególnie jeśli chodzi o szybkość działania.

1 Czyszczenie
Czyszczenie służy nie tylko estetyce wyglądu: nawarstwienia brudu magazynują wilgoć i szkodliwe substancje, a także utrudniają wysychanie podłoża.

2 Wypełnianie rys
Aby odtworzyć mocne połączenie i równocześnie uszczelnić rysy wypełnia się je żywica iniekcyjną Injektionsharz 100. Jeśli niezbędny jest pewien zakres rozszerzalności połączenia między ściankami rys, to jako alternatywę stosuje się  Injektionsharz 2K PUR.

3 Usuwanie luźnych elementów
Skorodowane zbrojenie jest całkowicie odsłaniane.

4 Usuwanie rdzy
Skorodowaną stal zbrojeniową oczyszcza się mechanicznie do stopia czystości SA 2 1/2.

5 Ochrona antykorozyjna
Betofix RM / Betofix R2, wzbogacone preparatem Remmers Rostschutz M, stosuje się jako powłokę antykorozyjną oczyszczonych prętów zbrojeniowych. Wyłom można zamknąć już pół godziny po nałożeniu powłoki.

6 Naprawa betonu
Wyłom można bez dodatkowego szpachlowania zamknąć w jednym cyklu roboczym za pomocą Betofix RM / Betofix R2. Po upływie 3 godzin można już nakładać powłokę chroniącą powierzchnię.

7 Hydrofobizacja i ochrona przed graffiti
Aby zabezpieczyć zbrojenie przed ponowną korozją, można zgodnie z zasadami remontowania betonów. Dzięki temu znacząco ogranicza się wnikanie wody w głąb betonu przez jego powierzchnię. Remmers Graffitischutz — semipermanentny środek chroniący przed graffiti – ułatwi w przyszłości usuwanie "niechcianych prac plastycznych".

8 Powłoka kryjąca lub lazura
Jako powłokę hamującą proces karbonatyzacji starego i uzupełnionego betonu oraz dla hydrofobizacji może być zastosowana Remmers Betonacryl, matowa powłoka kryjąca na bazie czystego akrylu, albo półkryjąca powłoka Remmers Historic Schlämmlasur na bazie żywicy silikonowej.