27.02.2018

High-Tech, trwałość i estetyka

W 2018 roku Grupa Remmers ponownie zaprezentuje się na „FENSTERBAU FRONTALE“. Targi te to jedne z najbardziej prestiżowych imprez branży budowlanej, okiennej, drzwiowej i fasadowej. Od 21 do 24 marca br. w Norymberdze przedstawimy liczne nowości dla profesjonalistów zajmujących się aplikacją powłok na drewnie.

Na naszym  stoisku (nr 147, hala 5) zaprezentujemy między innymi produkt wchodzący w skład opartego na surowcach odnawialnych, systemu trwałych produktów [eco]. To absolutna nowość w segmencie „powłok do elementów zachowujących wymiar“. Ten niskoemisyjny system można bez obaw stosować w pomieszczeniach. W jego sprawie został złożony wniosek o certyfikat  RAL ZU 12a „Błękitny Anioł“ (Der Blaue Engel*).  Jest to jeden z najstarszych, funkcjonujących znaków ekologicznych: został opracowany i ustanowiony w 1997 roku, przez niemieckie Ministerstwo Środowiska.

Na stoisku targowym, zobaczyć będzie można w działaniu  także lakier wodny „z efektem naturalnego drewna” - Induline NW-740/05. Produkt ten zapewnia pokrytym bezbarwną powłoką jasnym gatunkom drewna wygląd materiału niepokrytego żadną powłoką. Zapewnia on ponadto trwałą ochronę przy jednoczesnym zachowaniu jego naturalnej, surowej estetyki.

W centrum uwagi: nowe technologie

Po raz pierwszy odwiedzający będą mogli zajrzeć do stanowiącej integralną część naszej targowej prezentacji tzw. „strefy technicznej“, w której przedstawione będą nowe technologie aplikacji powłok w produkcji okien. Tam też dyskutowane będą najnowsze rozwiązania techniczne. Dzięki materiałom multimedialnym  pokazana zostanie nowa metoda klejenia lakierowanych, bardzo wąskich ram skrzydeł.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska podczas Fensterbau Frontale 2018 roku. Więcej o samych targach na www.frontale.de

______________

*Etykietę ekologiczną można spotkać w 75 grupach produktów (poza produktami spożywczymi i wyrobami medycznymi): materiały budowlane, farby i lakiery, tapety, wyroby z papieru, panele słoneczne, urządzenia o niskim poziomie hałasu, zegarki, komputery, lodówki, systemy grzewcze, ale również usługi, takie jak czyszczenia na mokro tkanin. Oznaczenie ekologiczne Błękitny Anioł jest przyznawany przez jury, które składa się z przedstawicieli biznesu, ochrony środowiska i nauki. Podejmuje ono decyzje o przyznaniu znaku, opierając się na kryteriach określanych przez instytucje naukowe i niemieckie ministerstwo środowiska. By na produkcie pojawił się symbol "Błękitnego Anioła", musi być on bezpieczny zarówno dla środowiska jak i człowieka. Przy przyznawaniu etykiety pod uwagę brany jest cały cykl życiowy produktu: m.in. zużycie surowców, produkcja, oszczędność w zużyciu energii, trwałość użytkowania, wpływ zastosowanych materiałów na środowisko i utylizacja czyli możliwości przetworzenia produktu. W ocenie wpływu na środowisko, brany jest także pod uwagę hałas oraz możliwość powstawania substancji szczególnie niebezpiecznych. Eko-znak "Błękitny Anioł" przyznawany jest na 4 lata. Po tym czasie trzeba przystąpić do ponownego procesu certyfikacji.