©

Ośrodek Badawczy firmy Remmers, Löningen

Ośrodek Badawczy firmy Remmers, Löningen

Löningen Germany

Grupa Remmers została założona w 1949 roku przez Bernharda Remmersa i do dziś jest niezależnym przedsiębiorstwem rodzinnym. Specjalista w zakresie produkcji chemii budowlanej, farb i lakierów do drewna oraz lakierów przemysłowych zatrudnia około 1500 wysoko wykwalifikowanych specjalistów, a oferując ponad 400 systemów produktów rozwiązujących problemy budowlane i dysponując liczonym w dziesięcioleciach doświadczeniem w najważniejszych dziedzinach kompetencji przemysłu, jest jedną z wiodących firm w branży.

Aby utrzymać konkurencyjność poprzez ciągły rozwój i doskonalenie produktów, w pewnym momencie konieczne stały się inwestycje w budynki i sprzęt techniczny w obszarze badań i rozwoju.Dzięki nowemu Ośrodkowi Badawczemu i modernizacji istniejących pomieszczeń badawczych, ponad 100 pracowników działów Badań i Rozwoju, Analityki i Zapewnienia Jakości ma teraz do dyspozycji optymalne warunki pracy i najnowocześniejszą infrastrukturę na powierzchni 4.500 m².

Dane identyfikacyjne referencji
Wykonane prace:
Powłoki posadzkowe - systemy dekoracyjne Powłoki posadzkowe - systemy przewodzące
Typ obiektu:
Pozostałe budynki
Budynki biurowe i administracyjne
Opis
Nowy budynek Ośrodka Badawczego firmy Remmers miał spełniać kilka warunków: estetyczny wygląd, łatwość utrzymania w czystości to pierwsze dwa. Ponadto miał być wykonany cieczoszczelnie, bezspoinowo i być ekstremalnie odporny na zużycie.
Adres obiektu:
49624 Löningen
Arkusz danych:
Forschungszentrum report 34_52652.pdf
Data/ wykonanie:
2017
Możliwość zwiedzania?
Nie

Wykaz wykorzystanych produktów
 lub systemów

Pobierz

Pobierz kartę referencji (PDF)

  • ©
  • ©
  • ©
  • ©
Pokaż wszystko

Więcej referencji

Budynek miał źle wykonaną i uszkodzoną przeponę poziomą. Zawilgocony mur spowodował wysokie koszty ogrzewania. Instalacja systemu zespolonej izolacji termicznej została odrzucona przez urzędy konserwatorskie. Zdecydowano się na renowację murów w systemie Kiesol, aby wysuszyć ściany i zmodernizować je energetycznie.
Więcej informacji
W przeszłości budynek był malowany różnymi farbami i dodatkowo - z powodu pustostanu - niszczony przez "twórców" graffiti. Substancja budowlana domu Gosslera została trwale uszkodzona na skutek wnikania wilgoci. Elewacja musiała zostać odnowiona z uwzględnieniem ochrony zabytków.
Więcej informacji
Nowe budynki Leidsche Rijn Centrum musiały zostać zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci. Duże powierzchnie należało wykończyć w krótkim czasie. Każdego dnia zużywano na miejscu 50-60 pojemników MB 2K. Na zakończenie prac uszczelniono ok. 5 km spawów z zakładką, 1,5 km spawów żelbetowych i ok. 4.000 szczelin stożkowych.
Więcej informacji