©
Temat: Firma

Szlachetna Paczka 2021

poniedziałek, 22.11.2021

Ty też możesz pomóc!

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce. Pracownicy Remmers Polska po raz piąty z rzędu uczestniczą w tej akcji.

„Liczymy, że podobnie jak w latach ubiegłych dzięki zaangażowaniu całej firmy uda się zgromadzić wszystkie niezbędne rzeczy i artykuły wymienione na liście zapotrzebowania” – tak tę inicjatywę opisuje Anna Adamska jedna z koordynatorek działań pomocowych.

W tym roku rodzina, której pomagamy to osoby z Rokietnicy koło Poznania, zmagające się z wieloma trudnościami losu. Za zebrane przez pracowników środki zakupione zostaną artykuły chemiczne i spożywcze. Natomiast firma Remmers zakupi sprzęt komputerowy dla dzieci.

Dominika Migdał z działu HR uważa, że „udział w Szlachetnej Paczce można uznać za firmową tradycję, którą z dumą możemy się chwalić. Inicjatywa pochodzi od pracowników i cieszymy się, że firma wspiera oddolne pomysły. Jesteśmy zespołem, który chce pomagać! Dzięki taj akcji kolejne osoby będą mogły w pełni cieszyć się z nadchodzących świąt”.

Finał „Szlachetnej Paczki” to kulminacyjny moment projektu. W tym roku tzw. Weekend Cudów przypada na 11-12 grudnia 2021 roku. Wówczas Wolontariusze przekażą prezenty Rodzinie. Od 2001 projekt jest oparty na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami.

W Remmers Polska zbiórki w ramach ww. akcji odbywają się od 2016 roku. Paczka działa cały rok, a na stronie internetowej wciąż można wesprzeć Paczkę finansowo.