©

RIG na elewację

10 lat gwarantowanej szczelności elewacji na deszcz

Niezawodna ochrona elewacji

przed wilgocią i deszczem ulewnym

Nie istnieje uniwersalna recepta na ochronę i naprawę elewacji. Różne materiały budowlane są narażone na działanie różnych czynników środowiskowych. Dlatego systemy produktów Remmers Funcosil oferują odpowiednie rozwiązanie systemowe dla każdego problemu z elewacją.

Produkty Remmers i ich stosowanie przez certyfikowaną firmę RSG są również objęte 10-letnią gwarancją.

©

Hydrofobizacja

Niezawodna i trwała ochrona przed wilgocią

Elewacje z licowego muru ceglanego, wapienno-piaskowcowego, tynku lub kamienia naturalnego nie posiadają pierwotnej ochrony przed wilgocią. Przy silnym deszczu mogą - jak gąbka - wchłaniać kapilarnie ogromne ilości wody.
Konsekwencje:

  • Wnętrze domu staje się nieprzyjemne
  • Koszty ogrzewania rosną
  • Elewacja stopniowo porasta zielenią
  • Rozsadzanie przez mróz w zimie rozpoczyna proces destrukcji
Stosunkowo prosty zabieg impregnacji hydrofobizujacej, która sprawia, że odsłonięty mur staje się hydrofobowy, jest jedyną poprawną odpowiedzią na wiele rodzajów uszkodzeń. Nie tylko chroni elewację przed uszkodzeniem, ale i pomaga oszczędzać cenną energię. Podstawowym produktem w tej grupie jest innowacyjny krem elewacyjny Funcosil, o nowych zaltach aplikacyjnych i ulepszonej charakterystyce impregnacyjnej w odniesieniu do wszystkich mineralnych materiałów budowlanych, zawierających makropory lub pory kapilarne.

Spoinowanie szlamowe cegieł

Elewacje i spoiny trwale sczelne wobec deszczu ulewnego

Nie każdy wie, że ceglana elewacja składa się nawet w 20% z sieci spoin. Jeśli sieć ta zacznie się dosłownie iw przenośni sypać - deszcz uzyska swobodny dostęp do wnętrza elewacji, mieszkanie w wilgotnych wnętrzach stanie się nieprzyjemne, a koszty ogrzewania wzrosną nawet o 50%. Spoinowanie cegieł szlamem Funcosil to racjonalna metoda trwałego uszczelniania elewacji z cegieł, uodporniająca na deszcz, działające analogicznie, jak spoinowanie po ułożeniu płytek i zmieniające elewację z cegieł w prawie wodoodporną powierzchnię.

Proces składa się zasadniczo z dwóch faz: odnowienia spoin poprzez wprowadzenie hydraulicznie utwardzającego się materiału spoinowego oraz wodoodpornego wykończenia elewacji przy użyciu środków hydrofobowych.

Oto najważniejsze wynikowe korzyści:

  • zlicowanie spoin i cegieł, bez jakichkolwiek krawędzi
  • siłowa renowacja wszystkich połączeń, ponieważ strefa hydrofobowa wnika głęboko w mur
  • lepsza izolacja termiczna suchej elewacji
  • oszczędność czasu i kosztów - do 25 % w porównaniu ze spoinowaniem ręcznym.

©

Wiedza, która buduje! Zapisz się na e-newsletter!

Serdecznie zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane nowościami i ofertami produktowymi marki Remmers do zapisania się do nowego bezpłatnego e-newslettera.

Naszych subskrybentów będziemy regularnie informowali o:

• promocjach,
• nowych produktach,
• szkoleniach,
• i innych aktualnościach.

Prosimy o zaznaczenie wybranego pola w formularzu zamieszczonym obok. Zaznaczenie danego pola oznacza udzielenie zgody. Brak zaznaczenia jakiegokolwiek pola oznacza nieudzielenie zgody. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i może być wycofane w każdym czasie.

Wypełnij formularz rejestracji