Impregnat lazurujący HK-Lazura 3w1

piątek, 26.04.2024

Klasyk o niesłabnącej popularności

Impregnat lazurujący HK-Lazura 3w1 to jeden z naszych flagowych produktów. Nazwa "HK" to skrót, który pochodzi od niemieckiego słowa "Holzkonservierung", co oznacza konserwację drewna i świadczy o pierwotnym zadaniu tego produktu - ochronie drewna przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.


Celem, jaki postawili sobie w latach siedemdziesiątych XX wieku, nasi ówcześni chemicy było opracowanie takiego produktu, który byłby z jednej strony łatwy w stosowaniu, z drugiej - trwale chronił drewno przed różnorodnymi, destrukcyjnie na nie działającymi, czynnikami środowiskowo-klimatycznymi.


Rezultat: Impregnat lazurujący HK-Lazura 3w1 w tamtych czasach stanowiła prawdziwą nowość, dziś jest klasykiem o niesłabnącej popularności.


Tuż po wprowadzeniu na rynek produkt przekonał do siebie klientów nie tylko w Niemczech. Wraz z otwarciem pierwszej spółki-córki w Holandii, „HK-Lazura” rozpoczęła swoją podróż za granicę i wkrótce stała się znana i popularna w całej Europie. Od 1990 roku również w jej wschodniej części. Obecnie nasze lazury wyznaczają standardy rynkowe w wielu krajach i przez cały czas pozostają w gronie najlepszych lazur do ochrony drewna.

Co sprawia, że nasz Impregnat lazurujący HK-Lazura 3w1 jest tak wyjątkowy?


Innowacyjna ochrona drewna plus jego atrakcyjny wygląd po jego zastosowaniu.


Dzięki innowacyjnej formule, lazury z serii HK wnikają głęboko w drewno jednocześnie tworząc cienką warstwę na powierzchni. Chronią skutecznie drewno przed przedwczesnym starzeniem i szarzeniem. Aktualnie w standardzie dostępnych jest aż 15 kolorów.


Zostały one specjalnie opracowane, aby nadać powierzchniom drewna atrakcyjny i modny wygląd. Receptury naszych Impregnatów lazurujących HK-Lazura 3w1 były i nadal są dostosowywane do wytycznych ekologicznych i przepisów prawnych regulujących maksymalne zawartości składników biobójczych.

Hydrofobizacja zamiast wysokiej zawartości biocydów w składzie


Hydrofobizacja od lat odgrywa coraz ważniejszą rolę w opracowywaniu nowych receptur w celu zmniejszenia udziału biocydów w naszych lazurach do drewna. Ryzyko sinizny i zgnilizny jest ograniczane dzięki innowacyjnej ochronie drewna przed wilgocią oraz w połączeniu z konstrukcyjną ochroną drewna.


Wykorzystujemy tu trzy mechanizmy:

•             impregnacja: nasycenie drewna materiałem przeciw wilgoci

•             otwarta dyfuzyjnie warstwa ochronna: wilgoć może wydostać się na zewnątrz

•             hydrofobowość: mokre powierzchnie szybko wysychają


Lazury z serii HK oferują klientom ogromne korzyści w relacji: nakład czasu i pieniędzy a uzyskany rezultat.


Impregnat lazurujący HK-Lazura 3w1 wskazuje aktualnie na tę ważną zaletę już w swojej nazwie 3w1: łączy bowiem impregnację, podkład i właściwą lazurę w jednym produkcie. Do uzyskania powłoki o pełnej strukturze wymagany jest tylko jeden produkt. Oszczędza to czas i pieniądze. Szeroki zakres zastosowań sprawia natomiast, że lazury HK są bardzo popularne: stosowane są zwykle na drewniane ogrodzenia, wiaty samochodowe, deskowania, składane okiennice, altany ogrodowe i podbitki dachowe.

Unikatowy efekt dekoracyjny


Jeśli szukasz funkcjonalności i wyjątkowego, naturalnego wyglądu, wybierz nasz Impregnat lazurujący HK-Lazura 3w1 grey-protect. Jest to dekoracyjna lazura premium do zastosowań zewnętrznych, która pozwala uzyskać wyjątkowy efekt w różnych odcieniach szarości. W porównaniu z naturalnym szarzeniem drewna, Impregnat lazurujący HK-Lazura 3w1 grey-protect zapewnia od samego początku jednolity szary odcień w miejscach zwietrzałych i niezwietrzałych.

Dalszy rozwój, aby spełniać najwyższe wymagania


W ostatnich latach, stosując innowacyjne metody, prace badawczo-rozwojowe nad Impregnatem lazurującym HK-Lazura 3w1 doprowadziły do tego, że nasze portfolio profesjonalnych lazur do drewna jest gotowe na nadejście przyszłości.


Najmłodszym dzieckiem w rodzinie jest Impregnat lazurujący HK-Lazura 3w1  [plus]. Nazywamy ją klasykiem przyszłości. To lazura o obniżonej zawartości rozpuszczalników, która nadal jest produktem o wysokiej jakości i pozwala na długie okresy między konserwacją i renowacją.


Zalety naszego Impregnatu lazurującego HK-Lazura 3w1  [plus] o zmniejszonej zawartości rozpuszczalnika:

•             szczególnie równomierne i matowe wykończenie, bez plam

•             drewno można zwykle malować bez wcześniejszego szlifowania

•             produkt o obniżonej zawartości rozpuszczalnika,

•             bardzo dobra ochrona przed wilgocią dzięki efektowi impregnacji, otwartej dyfuzyjnie warstwie ochronnej i hydrofobizacji, szybkie schnięcie umożliwia nakładanie dwóch warstw dziennie.

Impregnat lazurujący HK-Lazura 3w1 firmy Remmers jest powszechnie stosowany zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów majsterkowania, do ochrony i wykończenia różnych powierzchni drewnianych, takich jak, m.in.: elewacje i ogrodzenia. Jego wysoka jakość, skuteczność i estetyka sprawiają, że jest cenionym wyborem wśród klientów poszukujących trwałych i efektywnych rozwiązań do pielęgnacji drewna.

Design puszki na przestrzeni lat