©

Co nas wyróżnia?

Siła wzajemnych relacji

Wiedza. Doświadczenie. Kompetencje.

W Remmers wysoką jakość naszych produktów wspieramy powiązaną z nimi techniczną obsługa posprzedażową oraz doradztwem technicznym.

Dla firmy Remmers w Polsce pracuje aktualnie ponad100 specjalistów, z czego 60% są to nasi doradcy techniczno-handlowi w terenie, którzy służą pomocą i radą aktualnym i potencjalnym Klientom.

Dzięki doświadczonej stałej kadrze, bardzo dobrze znającej branże, Klient ma komfort codziennego kontaktu ze znaną zaufaną osobą. Staramy się, by spotkania te pozbawione były sztywnych barier oparte były na zaufaniu i uczciwości.

Elementem naszej kultury jest również szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Niezależnie czy odbiorcą jest rzemieślnik czy projektant, czy potrzebne jest wsparcie techniczne czy obiektowe – wierzymy, że całościowe doradztwo, odnoszące się do sposobów stosowania produktów, opracowywania koncepcji, uwzględniania przepisów prawa oraz innowacji technologicznych, a także najnowszych trendów wzorniczych, przyczynia się do budowania poczucia bezpieczeństwa wśród naszych odbiorców.

Remmers Hasetal-Marathon©

Budujemy Sport. Sport buduje nas.

Kompetencje i wiedza naszych pracowników stanowią największą wartość Remmers jako marki, ale rodzinny charakter firmy decyduje o atmosferze, jaka u nas panuje. Promujemy sport jako element zdrowego stylu życia.

W Löningen, niemieckiej miejscowości gdzie zlokalizowana jest siedziba i zakład produkcyjny, już od ponad 15 lat corocznie odbywa się, przy dużym zaangażowaniu pracowników-wolontariuszy, Remmers-Hasethal-Maraton. Impreza ta to doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu także z Klientami, do wymiany poglądów a także rywalizacji na trasie maratonu.

W Polsce wspieramy Stowarzyszenie Pasja Sportu, które propaguje zdrowy i aktywny tryb życia pośród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz popularyzuje różne formy kolarstwa, turystyki rowerowej i sportów biegowych.

Naszych pracowników zachęcamy nie tylko do jeżdżenia na rowerze, ale do każdej fizycznej aktywności. Poprzez fundowanie odzieży funkcyjnej, wspieramy oddolne inicjatywy (Remmers Running Team). Poprzez wspólne bieganie czy treningi mobilizujemy do uprawiania sportu. Właśnie takie środowisko sprzyja współpracy, pozytywnym relacjom oraz innowacyjnym pomysłom.

Więcej o naszej pasji sportowej

Wiedzę najlepiej rozwija się poprzez doświadczenie

Kompetencje i wiedza, to cechy ludzkie. Ich podkreślenie w ramach przedsiębiorstwa stanowi dla nas dużą wartość, którą nasza marka może wnieść, by rozwijać kolejne pokolenia. Dlatego właśnie podejmujemy działania, dzięki którym możemy podzielić się naszą wiedzą i kompetencjami w tematach, które stanowią podstawę naszej działalności. Korzyści są obopólne: my staramy się przygotowywać przyszłe pokolenia do wejścia na rynek pracy, a Młodzi nabywają nowych umiejętności.

  • Drema Dzieciom - Spółka Remmers została jednym z 24 partnerów projektu „Drema Dzieciom” – idei, której przyświeca szczytny cel. Przez 4 dni trwania Targów Drema w Poznaniu (11-14 września 2018 roku) działały pokazowe fabryki mebli. Goście mogli obserwować, jak studenci Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu realizują poszczególne etapy produkcji. Wszystkie wykreowane meble zostały przekazane na cele charytatywne dla dzieci z domów dziecka czy rodzin zastępczych przy wsparciu fundacji „Tak po prostu”. Drewniane meble i zabawki przeznaczone dla dzieci nie tylko powinny spełniać oczekiwania estetyczne, ale przede wszystkim muszą być bezpieczne. Na to wpływa ich konstrukcja i materiały, z których zostały wykonane. Nasze produkty spełniają restrykcyjne wymogi. Wytwarzane są na bazie surowców naturalnych, cechuje je przy tym wysoka wodoodporność. Spełnienie normy EN71-3 mówiącej o migracji szkodliwych pierwiastków jest już oczywistością. Zgodność z nią jest prawnie wymagana, jeśli mebel sprzedawany jest na terenie Unii Europejskiej. W pracy przy projekcie korzystano m.in. z produktów Remmers i o ich właściwościach mogli się przekonać studenci biorący udział w projekcie „Drema Dzieciom

  • Współpraca z Zespołem Szkół Budowlanych (ZSB) w Poznaniu przy ul. Grunwaldzkiej została nawiązana, by uczniowie w ramach swoich zajęć praktycznych i szkoleń mieli możliwość poznać produkty Remmers. Jednocześnie nasi doświadczeni technicy i doradcy techniczno-handlowi będą dzielić się wiedzą z zakresu prawidłowego ich stosowania w codziennej pracy.

Wspieramy artystyczne inicjatywy

Mauro Pallotta, tworzący pod pseudonimem Maupal, jeden z najciekawszych twórców włoskiego streetartu, przyjechał jesienią 2017 roku do Poznania, gdzie w ciągu tygodnia stworzył unikatowy mural przy ul. Nowowiejskiego. Wykonanie tego streetartu farbami Remmers było możliwe dzięki współpracy z Fundacją Malta. Obraz wykonany był farbami Silicnfarbe SF (Color SF).

  • Mural Maupala w Poznaniu intryguje. Co robi kobieta z polską flagą? Jedni twierdzą, że ją zszywa, inni, że rozpruwa. Jaka jest prawda? Możecie dowiedzieć się z filmu, który dokumentuje powstawanie tego dzieła.