©
Temat: Farby i lakiery do drewna

Kreujemy przyszłość

wtorek, 11.09.2018

Drema Dzieciom - idea, której przyświeca szczytny cel

Drema Dzieciom to idea, której przyświeca szczytny cel. Przez 4 dni trwania targów Drema w Poznaniu (11-14 września 2018 roku) w ramach tego projektu działają pokazowe fabryki mebli. Wszystkie wykonane produkty są przekazywane na cele charytatywne.

W tym roku Remmers jest jednym z partnerów tej inicjatywy. Celem jest wytworzenie 10 zestawów mebli dla dzieci, których skład stanowią: łóżko z materacem, łóżko piętrowe, komoda, biurko oraz meble tapicerowane (sofa i fotel). Pomysł ten wpisuje się doskonale w naszą strategię i oddaje wartości marki Remmers.

Drewniane meble (i zabawki) przeznaczone dla dzieci powinny nie przecież tylko spełniać oczekiwania estetyczne, ale przede wszystkim muszą być bezpieczne. Na to wpływa ich konstrukcja i materiały, z których zostały wykonane. Nasze materiały powłokowe spełniają wszystkie surowe wymagania. Produkowane są na bazie surowców naturalnych. Cechuje je przy tym wysoka wodoodporność. Spełnienie normy EN71-3 (mówiącej o migracji szkodliwych pierwiastków) jest dla nas oczywistością. Zgodność z nią jest prawnie wymagana jeśli mebel sprzedawany jest na terenie Unii Europejskiej. Dodatkowo nakładanie tych produktów jest bardzo łatwe. Będą mogli się o tym przekonać studenci biorący udział w projekcie Drema Dzieciom”.

Ekologicznie

Dla producenta farb i lakierów, jakim jest firma Remmers, istotny jest nie tylko wzrost sprzedaży, ale także rozwój nowych produktów. Nie tracimy z oczu zmian zachodzących na rynku. Są one nieuniknione i związane z rozwojem technologii zapewniających możliwie najwyższą ochronę środowiska. Tego właśnie oczekują klienci i producenci, a naszą ambicją jest opracowywanie zrównoważonych i przyjaznych dla środowiska produktów. Oznacza to, że konwencjonalne technologie rozpuszczalnikowe są stopniowo zastępowane technologiami wodnymi i UV. W zakładach produkcyjnych jest to kwestia ciągłego utrzymywania stałych parametrów otoczenia, takich jak temperatura i wilgotność. Według Andreasa Gehringa, dyrektora zarządzającego Remmers Industrielacke, klienci przy podejmowaniu decyzji o zakupie w coraz większym stopniu koncentrują się na rozwiązaniach zapewniających zrównoważony rozwój. To wyzwanie staje także przed meblami lakierowanymi.