©
Temat: Ochrona budowli i posadzek

Nowa koncepcja hydroizolacji zespolonej

piątek, 15.04.2022

MB FL 2K spod znaku Remmers łączy izolację przeciwwodną, klej i zaprawę spoinową w jednym produkcie

Na balkonach, tarasach, podcieniach, a nawet w łazienkach i pod prysznicami: hydroizolację zespoloną (czyli okładzinę ceramiczną wraz izolacją podpłytkową) stosuje się dziś często i różnych okolicznościach. Dzięki MB FL 2K firma Remmers oferuje wyznaczającą przyszłe standardy innowację w zakresie hydroizolacji zespolonych. Przemyślane rozwiązanie typu „3w1” umożliwia wykonanie trzech zadań za pomocą jednego produktu: hydroizolacji, klejenia płytek i spoinowania.

MB FL 2K wyróżnia się swoją ogromną odpornością i oprócz dobrej przyczepności do wielu różnych podłoży może być stosowany zgodnie z obowiązującymi normami. MB FL 2K, jako mineralny szlam uszczelniający, przetestowany zgodnie z normą PN-EN 14891, umożliwia bezpieczne i nieskomplikowane wykonanie hydroizolacji różnorodnych powierzchni.

Dzięki szybkiemu schnięciu prace można kontynuować już po kilku godzinach, co zapewnia jeszcze większą wydajność procesu roboczego. Stosowany jako klej do płytek (C1 TE S2 wg PN-EN 12004) MB FL 2K wyróżnia się przede wszystkim najwyższą elastycznością i długim czasem otwartym. Oznacza to, że nawet podłoża krytyczne spotykane w renowacji starych budynków, takie jak stare okładziny z płytek ceramicznych, mogą być obrabiane bez żadnych problemów. Ponadto ten innowacyjny produkt spełnia wymagania stawiane zaprawom do spoinowania zgodnie z normą PN-EN 13888. Dzięki wodoszczelności spoin MB FL 2K jest idealny do stosowania na zewnątrz.

Aby zapewnić jak największą swobodę projektową, jasny kolor podstawowy materiału można barwić na inne odcienie - jest to innowacja przekonująca pod każdym względem.