©
Temat: Firma

„Sztuka Konserwacji 2020”.

czwartek, 03.09.2020

Remmers Polska współorganizatorem warszawskich spotkań konserwatorskich

W dniach od 9 do 14 września 2020 roku odbędą się warszawskie spotkania konserwatorskie „Sztuka Konserwacji 2020”. Remmers Polska został współorganizatorem tego wydarzenia. W tym roku odbędzie się ono w domu Artysty Plastyka i rozpocznie się o godz. 11:00.

Przez kolejne dni będą miały miejsce wystąpienia, prezentacje, pokazy konserwatorskie, warsztaty i spotkania. W pierwszym dniu zaplanowane zostało m.in. wystąpienie Krzysztofa Borzymińskiego (Dyrektor Handlowy Remmers Polska) oraz Michała Wrzosa (Key Account Manager ds. konserwacji zabytków Remmers Polska ).

Spotkania konserwatorskie „Sztuka Konserwacji 2020” zakończy się w poniedziałek 14 września 2020 roku sesją konserwatorską w Muzeum Kolejnictwa Stacja Muzeum. Jak podaje Organizator będą to już XXIV spotkania, jako że pierwsze takie wydarzenie miało miejsce w 1997 roku w Domu Artysty Plastyka przy ulicy Mazowieckiej.

Warszawska „Sztuka Konserwacji jest najdłużej funkcjonującym w Polsce cyklicznym spotkaniem konserwatorów zabytków, od czasu odzyskania niepodległości w 1918 roku a zatem jedynym takim w historii naszego państwa, od początków jego dziejów.