©
Temat: Firma

Sztuka Konserwacji 2024 - Warszawa

piątek, 12.04.2024

W dniach od 16 do 19 kwietnia 2024 roku odbędzie się XXVIII edycja warszawskich Spotkań Konserwatorskich „Sztuka Konserwacji 2024”. Remmers Polska został jednym ze współorganizatorów tego wydarzenia.

W dniach od 16 do 19 kwietnia 2024 roku odbędzie się XXVIII edycja warszawskich Spotkań Konserwatorskich „Sztuka Konserwacji 2024”. Remmers Polska jest jednym ze współorganizatorów tego wydarzenia i już w pierwszy dzień imprezy 16 kwietnia powita uczestników w swoim Centrum Serwisowym w Warszawie.

 W tym dniu spotkanie rozpocznie o godz. 10:00. Oprócz merytorycznych wykładów ekspertów związanych z renowacją i konserwacją zabytków (plan wykładów/prezentacji znajduje się poniżej) jednym z ważniejszych momentów będzie wręczenie nagrody „Sztuka Konserwacji 2024” przyznanej przez Remmers Polska. Wyróżnienie to jest przyznawane konserwatorom dzieł sztuki, doceniając ich wyjątkową rolę w procesie konserwacji zabytków architektury.

Spotkania Konserwatorskie „Sztuka Konserwacji 2023” odbywają się już po raz dwudziesty ósmy. Warszawska „Sztuka Konserwacji" jest najdłużej funkcjonującym w Polsce cyklicznym spotkaniem konserwatorów zabytków, od czasu odzyskania niepodległości w 1918 roku a zatem jedynym takim w historii naszego państwa, od początków jego dziejów. Głównymi organizatorami Spotakń Konserwatorskich w Warszawie są: Sekcja Konserwacji Dzieł Sztuki Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków, Biblioteka Narodowa, Polska Izba Artystów Konserwatorów Dzieł Sztuki, Stowarzyszenie Muzealników Polskich. Remmers od początku wspiera tę inicjatywę i jest wiernym uczestnikiem tych spotkań.

Przez kolejne dni będą miały miejsce wystąpienia, prezentacje, pokazy konserwatorskie, warsztaty i spotkania w innych lokalizacjach.

Pełna agenda i szczegóły organizacyjne XXVIII edycji spotkań „Sztuka Konserwacji 2024” znajdują się pod linkiem obok. 

Agenda spotkania w Centrum Serwisowym Remmers jest dostępna tutaj

#remmers_działaMY