©

Bürokomplex Holztreppen, Leiden/Niederlande

Bürokomplex Holztreppen, Leiden/Niederlande

ZL Leiden Netherlands

Nowoczesny, reprezentacyjny, ośmiokondygnacyjny biurowiec o łącznej powierzchni ok. 7 841 m². Jest siedzibą firmy TNO, Izby Handlowej w Lejdzie, kilku sklepów, restauracji, hoteli i banków. Budynek został wybudowany w 1990 r. i po prawie 25 latach zaistniała potrzeba jego naprawy i modernizacji.

TNO zleciło przeprojektowanie klatek schodowych i schodów we własnych biurach.

Dane identyfikacyjne referencji
Wykonane prace:
Ochrona drewna - zabudowa wnętrz
Typ obiektu:
Budynki biurowe i administracyjne
Opis
Projekt pomieszczeń biurowych i administracyjnych miał wyrażać orientację na postęp, a akcentowana kolorystyka klatek schodowych - określać atmosferę pomieszczenia.
Adres obiektu:
2316 ZL Leiden
Arkusz danych:
placeholder_v2.png
Data/ wykonanie:
2015
Możliwość zwiedzania?
Nie

Wykaz wykorzystanych produktów
 lub systemów

Pobierz

Pobierz kartę referencji (PDF)

  • ©
  • ©
  • ©
  • ©
Pokaż wszystko

Więcej referencji

Budynek miał źle wykonaną i uszkodzoną przeponę poziomą. Zawilgocony mur spowodował wysokie koszty ogrzewania. Instalacja systemu zespolonej izolacji termicznej została odrzucona przez urzędy konserwatorskie. Zdecydowano się na renowację murów w systemie Kiesol, aby wysuszyć ściany i zmodernizować je energetycznie.
Więcej informacji
W przeszłości budynek był malowany różnymi farbami i dodatkowo - z powodu pustostanu - niszczony przez "twórców" graffiti. Substancja budowlana domu Gosslera została trwale uszkodzona na skutek wnikania wilgoci. Elewacja musiała zostać odnowiona z uwzględnieniem ochrony zabytków.
Więcej informacji
Nowe budynki Leidsche Rijn Centrum musiały zostać zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci. Duże powierzchnie należało wykończyć w krótkim czasie. Każdego dnia zużywano na miejscu 50-60 pojemników MB 2K. Na zakończenie prac uszczelniono ok. 5 km spawów z zakładką, 1,5 km spawów żelbetowych i ok. 4.000 szczelin stożkowych.
Więcej informacji