©

Drewniany wieżowiec "HoHo", Wiedeń/Austria

Drewniany wieżowiec "HoHo", Wiedeń/Austria

Wien

Z 24 piętrami rozmieszczonymi na łącznej wysokości 84 m, drewniany wieżowiec "HoHo" w Wiedniu jest najwyższym drewnianym budynkiem na świecie według dzisiejszych standardów.

Pięcioczęściowy budynek ma zawartość drewna około 75%. Widoczne powierzchnie drewniane są unikatem. W wieżowcu znajdują się mieszkania oraz pomieszczenia biurowe i biznesowe, które charakteryzuje naturalny klimat wewnętrzny.

Dane identyfikacyjne referencji
Wykonane prace:
Ochrona drewna - zabudowa wnętrz Ochrona drewna
Typ obiektu:
Handel detaliczny / Salony sprzedaży
Budynki biurowe i administracyjne
Domy wielorodzinne
Opis
Drewniane ściany i kolumny wewnątrz domu pozostały odkryte. Miał być zapewniony naturalny klimat wewnętrzny. Jednocześnie należało zapewnić stałą ochronę przed wilgocią i gniciem.
Polecenie:


Adres obiektu:
1010 Wien
Data/ wykonanie:
2019
Możliwość zwiedzania?
Nie

Wykaz wykorzystanych produktów
 lub systemów

Pobierz

Pobierz kartę referencji (PDF)

  • ©
  • ©
  • ©
  • ©
  • ©
Pokaż wszystko

Więcej referencji

Budynek miał źle wykonaną i uszkodzoną przeponę poziomą. Zawilgocony mur spowodował wysokie koszty ogrzewania. Instalacja systemu zespolonej izolacji termicznej została odrzucona przez urzędy konserwatorskie. Zdecydowano się na renowację murów w systemie Kiesol, aby wysuszyć ściany i zmodernizować je energetycznie.
Więcej informacji
W przeszłości budynek był malowany różnymi farbami i dodatkowo - z powodu pustostanu - niszczony przez "twórców" graffiti. Substancja budowlana domu Gosslera została trwale uszkodzona na skutek wnikania wilgoci. Elewacja musiała zostać odnowiona z uwzględnieniem ochrony zabytków.
Więcej informacji
Nowe budynki Leidsche Rijn Centrum musiały zostać zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci. Duże powierzchnie należało wykończyć w krótkim czasie. Każdego dnia zużywano na miejscu 50-60 pojemników MB 2K. Na zakończenie prac uszczelniono ok. 5 km spawów z zakładką, 1,5 km spawów żelbetowych i ok. 4.000 szczelin stożkowych.
Więcej informacji