©

Goßlerhaus, Hamburg

Goßlerhaus, Hamburg

Goßlers Park

Dom Gosslera jest jednym z najważniejszych przykładów okazałych rezydencji w Hamburgu-Blankenese. Secesyjna willa została zbudowana w 1794 r. z drewna, spłonęła całkowicie w 1901 r., a w następnym roku została odbudowana zgodnie z pierwotnymi planami, lecz już z kamienia.

Dane identyfikacyjne referencji
Wykonane prace:
Renowacja elewacji tynkowanej
Typ obiektu:
Zabytki i cenne obiekty historycznie
Inne obiekty użyteczności publicznej
Opis
W przeszłości budynek był malowany różnymi farbami i dodatkowo - z powodu pustostanu - niszczony przez "twórców" graffiti. Substancja budowlana domu Gosslera została trwale uszkodzona na skutek wnikania wilgoci. Elewacja musiała zostać odnowiona z uwzględnieniem ochrony zabytków.
Adres obiektu:
22587 Goßlers Park
Data/ wykonanie:
2008
Możliwość zwiedzania?
Nie

Wykaz wykorzystanych produktów
 lub systemów

Pobierz

Pobierz kartę referencji (PDF)

  • ©
  • ©
Pokaż wszystko

Więcej referencji

Budynek miał źle wykonaną i uszkodzoną przeponę poziomą. Zawilgocony mur spowodował wysokie koszty ogrzewania. Instalacja systemu zespolonej izolacji termicznej została odrzucona przez urzędy konserwatorskie. Zdecydowano się na renowację murów w systemie Kiesol, aby wysuszyć ściany i zmodernizować je energetycznie.
Więcej informacji
Nowe budynki Leidsche Rijn Centrum musiały zostać zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci. Duże powierzchnie należało wykończyć w krótkim czasie. Każdego dnia zużywano na miejscu 50-60 pojemników MB 2K. Na zakończenie prac uszczelniono ok. 5 km spawów z zakładką, 1,5 km spawów żelbetowych i ok. 4.000 szczelin stożkowych.
Więcej informacji