©

Kalendarz adwentowy i świąteczna wioska

Kalendarz adwentowy i świąteczna wioska

kalendarz adwentowy gwiazdka farba silnie kryjąca DIY

Katarzyna Bobocińska-Czerwińska jest autorką jednego z najpopularniejszych blogów wnętrzarskich w polskim Internecie – conchitahome.pl. Już od ponad 15 lat pokazuje, w jaki sposób można samodzielnie zmienić wnętrze. w 2021 roku wydała książkę "Pomysł na dom. Poradnik projektowania". W swojej pracy często wykorzystuje produkty Remmers. Przy powstawaniu kalendarza świątecznego nie rozstawała się z naszą farbą silnie kryjącą. Na jej blogu możecie jednak znaleźć przykłady zastosowania innych produktów: tych do wnętrz, które sprawdzą się przy renowacji drewnianych elemntów, i tych na zewnątrz, do wykorzystania przy budowie m.in. elementów do uprawy warzyw w ogrodzie.

Dane identyfikacyjne referencji
Wykonane prace:
Pozostałe Ochrona drewna - zabudowa wnętrz
Opis
Kasia Bobocińska (Conchita Home) kalendarze adwentowe tworzy dla swoich dzieci już od 2015 roku. Te, przy których tworzeniu zastosowała produkty Remmers powstały w latach 2021 oraz 2022. U Pani Kasi w domu, prace nad stworzeniem kalendarza adwentowego, rozpoczynają czas oczekiwania na najbardziej magiczne Święta w roku. W 2022 roku powstał świat małych domków, które zdobią kalendarz adwentowy. Kolorowe domki, oficyny i sklepy (niczym kamieniczki z Burano) były inspiracją do stworzenia tego kalendarza. Będą one służyć jeszcze przez wiele lat, jako świąteczna dekoracja.
Data/ wykonanie:
2022
Możliwość zwiedzania?
Nie

Wykaz wykorzystanych produktów
 lub systemów

Dalsze linki

DIY KALENDARZ ADWENTOWY 2022

Pobierz

Pobierz kartę referencji (PDF)

Pokaż wszystko

Więcej referencji

Budynek miał źle wykonaną i uszkodzoną przeponę poziomą. Zawilgocony mur spowodował wysokie koszty ogrzewania. Instalacja systemu zespolonej izolacji termicznej została odrzucona przez urzędy konserwatorskie. Zdecydowano się na renowację murów w systemie Kiesol, aby wysuszyć ściany i zmodernizować je energetycznie.
Więcej informacji
W przeszłości budynek był malowany różnymi farbami i dodatkowo - z powodu pustostanu - niszczony przez "twórców" graffiti. Substancja budowlana domu Gosslera została trwale uszkodzona na skutek wnikania wilgoci. Elewacja musiała zostać odnowiona z uwzględnieniem ochrony zabytków.
Więcej informacji
Nowe budynki Leidsche Rijn Centrum musiały zostać zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci. Duże powierzchnie należało wykończyć w krótkim czasie. Każdego dnia zużywano na miejscu 50-60 pojemników MB 2K. Na zakończenie prac uszczelniono ok. 5 km spawów z zakładką, 1,5 km spawów żelbetowych i ok. 4.000 szczelin stożkowych.
Więcej informacji