©

Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa

Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa

Nowy Tomyśl

Dane identyfikacyjne referencji
Wykonane prace:
Ochrona drewna - domy i elewacje drewniane
Typ obiektu:
Szkoły / uniwersytety / muzea
Opis
Muzeum zajmuje się historią uprawy i przetwórstwa wikliny, uprawy chmielu oraz rzemiosłem plecionkarskim. Eksponowane są też przestrzenne formy wiklinowe, które należało zabezpieczyć przed warunkami atmosferycznymi.
Polecenie:

Eksponowane są też przestrzenne formy wiklinowe, które należało zabezpieczyć przed warunkami atmosferycznymi. Tu znakomicie sprawdziły się nasze produkty: Induline LW 710 oraz GW-310, które zadbały o odporność wikliny na promienie słoneczne oraz opady, a także wysyciły kolor eksponatów.

Adres obiektu:
64-300 Nowy Tomyśl
Data/ wykonanie:
2019
Możliwość zwiedzania?
Tak

Wykaz wykorzystanych produktów
 lub systemów

Dalsze linki

www.muzeum-w-nowym-tomyslu

Pobierz

Pobierz kartę referencji (PDF)

  • ©
  • ©
Pokaż wszystko

Więcej referencji

Budynek miał źle wykonaną i uszkodzoną przeponę poziomą. Zawilgocony mur spowodował wysokie koszty ogrzewania. Instalacja systemu zespolonej izolacji termicznej została odrzucona przez urzędy konserwatorskie. Zdecydowano się na renowację murów w systemie Kiesol, aby wysuszyć ściany i zmodernizować je energetycznie.
Więcej informacji
W przeszłości budynek był malowany różnymi farbami i dodatkowo - z powodu pustostanu - niszczony przez "twórców" graffiti. Substancja budowlana domu Gosslera została trwale uszkodzona na skutek wnikania wilgoci. Elewacja musiała zostać odnowiona z uwzględnieniem ochrony zabytków.
Więcej informacji
Nowe budynki Leidsche Rijn Centrum musiały zostać zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci. Duże powierzchnie należało wykończyć w krótkim czasie. Każdego dnia zużywano na miejscu 50-60 pojemników MB 2K. Na zakończenie prac uszczelniono ok. 5 km spawów z zakładką, 1,5 km spawów żelbetowych i ok. 4.000 szczelin stożkowych.
Więcej informacji