©

Nordsee-Camp, Norden-Norddeich

Nordsee-Camp, Norden-Norddeich

Norden-Norddeich

W latach 1907-1970 w budynku mieściła się nadbrzeżna stacja radiowa "Norddeich Radio". Od 1983 roku istnieje tam Kamping Północnomorski. W budynku administracyjnym kempingu znajdują się obecnie pomieszczenia sanitarne, restauracja, supermarket, recepcja i administracja.

Dane identyfikacyjne referencji
Wykonane prace:
Izolacja przeciwwodna istniejącej budowli, elementy stykające się z gruntem Izolacja przeciwwodna budowli
Typ obiektu:
Zabytki i cenne obiekty historycznie
Budynki biurowe i administracyjne
Opis
Budynek miał źle wykonaną i uszkodzoną przeponę poziomą. Zawilgocony mur spowodował wysokie koszty ogrzewania. Instalacja systemu zespolonej izolacji termicznej została odrzucona przez urzędy konserwatorskie. Zdecydowano się na renowację murów w systemie Kiesol, aby wysuszyć ściany i zmodernizować je energetycznie.
Adres obiektu:
26506 Norden-Norddeich
Data/ wykonanie:
2011
Możliwość zwiedzania?
Nie

Wykaz wykorzystanych produktów
 lub systemów

Pobierz

Pobierz kartę referencji (PDF)

  • ©
  • ©
  • ©
  • ©
Pokaż wszystko

Więcej referencji

W przeszłości budynek był malowany różnymi farbami i dodatkowo - z powodu pustostanu - niszczony przez "twórców" graffiti. Substancja budowlana domu Gosslera została trwale uszkodzona na skutek wnikania wilgoci. Elewacja musiała zostać odnowiona z uwzględnieniem ochrony zabytków.
Więcej informacji
Nowe budynki Leidsche Rijn Centrum musiały zostać zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci. Duże powierzchnie należało wykończyć w krótkim czasie. Każdego dnia zużywano na miejscu 50-60 pojemników MB 2K. Na zakończenie prac uszczelniono ok. 5 km spawów z zakładką, 1,5 km spawów żelbetowych i ok. 4.000 szczelin stożkowych.
Więcej informacji