©

Pancho Arena, Felcsút/Węgry

Pancho Arena, Felcsút/Węgry

Felcsút Hungary

Pancho Arena jest siedzibą węgierskiego klubu piłkarskiego Puskás Akadémia FC. Stadion o pojemności 4.000 widzów znajduje się w Felcsút, idyllicznym miejscu w pobliżu Budapesztu. Pierwszy projekt stadionu pochodzi od architekta Imre Makovecza, po jego śmierci dzieło kontynuował jego uczeń Tamás Dobrosi. Szczególną cechą architektoniczną tego miejsca jest drewniana konstrukcja dachu. Stadion został otwarty 21 kwietnia 2014 roku.

Dane identyfikacyjne referencji
Wykonane prace:
Ochrona biologiczna drewna - profilaktyka - zwalczanie
Typ obiektu:
Stadiony / areny / obiekty sportowe
Opis
Na tę budowę łącznie zużyto 2.000m³ drewna. Klejonka wymagała trwałego zabezpieczenia przed zwietrzeniem, jednocześnie drewno nie mogło utracić swojego naturalnego charakteru.
Adres obiektu:
8086 Felcsút
Arkusz danych:
placeholder_v2.png
Data/ wykonanie:
2014
Możliwość zwiedzania?
Nie

Wykaz wykorzystanych produktów
 lub systemów

Pobierz

Pobierz kartę referencji (PDF)

  • ©
  • ©
  • ©
Pokaż wszystko

Więcej referencji

Budynek miał źle wykonaną i uszkodzoną przeponę poziomą. Zawilgocony mur spowodował wysokie koszty ogrzewania. Instalacja systemu zespolonej izolacji termicznej została odrzucona przez urzędy konserwatorskie. Zdecydowano się na renowację murów w systemie Kiesol, aby wysuszyć ściany i zmodernizować je energetycznie.
Więcej informacji
W przeszłości budynek był malowany różnymi farbami i dodatkowo - z powodu pustostanu - niszczony przez "twórców" graffiti. Substancja budowlana domu Gosslera została trwale uszkodzona na skutek wnikania wilgoci. Elewacja musiała zostać odnowiona z uwzględnieniem ochrony zabytków.
Więcej informacji
Nowe budynki Leidsche Rijn Centrum musiały zostać zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci. Duże powierzchnie należało wykończyć w krótkim czasie. Każdego dnia zużywano na miejscu 50-60 pojemników MB 2K. Na zakończenie prac uszczelniono ok. 5 km spawów z zakładką, 1,5 km spawów żelbetowych i ok. 4.000 szczelin stożkowych.
Więcej informacji