©

Technologie

Niepowtarzalne rozwiązania w zakresie funkcjonalności i wzornictwa

Swoją tradycję wywodzimy z sektora drzewnego i dlatego jesteśmy przyzwyczajeni do ciągłej konfrontacji z trudnymi podłożami. Dzięki temu gwarantujemy unikalne rozwiązania w zakresie dekoracji i funkcjonalności na szerokiej gamie materiałów. Obok klasycznych produktów z działu bejc oraz lakierów rozpuszczalnikowych oraz materiałów wodnych i lakierów UV oferujemy niepowtarzalne rozwiązania specjalne, takie jak lakiery fluorescencyjne, lakiery z efektem anti-finger-print, lakiery do szkła, trwałe, ekologiczne oleje lub trudnopalne systemy zgodne z normą DIN.

W produkcji przemysłowej powłoki nawierzchniowe bardzo często nakładane są metodą walcowania lub natrysku. Dostępna jest szeroka gama technologii: od pistoletów kubełkowych stosowanych w zakładach rzemieślniczych, po automatyczne urządzenia natryskowe i bardzo złożone linie aplikatorów walcowych. Aplikacja powłok jest zwykle kontrolowana procesowo i przebiega razem z następującym po niej z procesem suszenia. Z przyjemnością pomożemy Państwu w indywidualnym wyborze systemu powłok. Ponadto oferujemy dobrze ugruntowane kompetencje w zakresie planowania systemów.

Spektrum metod suszenia rozciąga się od technologii klasycznej (fizykochemicznej) po systemy utwardzania w ultrafiolecie. Metody suszenia należy dobierać w zależności od stosowanego procesu lakierowania. Firma Remmers oferuje wysokowydajne technologie powlekania dla wszystkich obszarów zastosowań.