©

Wskazówki wykonawcze dotyczące stosowania olejów i wosków

Oleje i woski - najlepszy wybór w wielu zastosowaniach

Ogólne wskazówki wykonawcze

Co zrobić z nadmiarem materiału?
W przypadku Hartwachs-Öl i HSO-118 na powierzchni nie powinien pozostawać nadmiar materiału, zwłaszcza w miejscach niechłonnych. W przeciwnym razie mogą wystąpić opóźnienia schnięcia. Na chłonność podłoża ma wpływ sposób jego szlifowania. Im drobniejsze ścierniwo zastosujemy, tym mniej oleju jest wchłaniane przez drewno i tym słabsza jest jego ochrona. Podczas obróbki nadmiar HWS-112 może jednak pozostawać na powierzchni!

Kolorowe powierzchnie olejowane
Hartwachs-Öl, HSO-118 i HWS-112 dostępne są również w wersji kolorowej. Trzeba jednak pamiętać, że intensywność zabarwiania jest ograniczona, szczególnie podczas pracy z nadmiarem oleju!

W przypadku, gdy oczekiwane jest intensywne zabarwienie, zaleca się stosowanie możliwie grubego szlifu i pozostawienie odpowiednio długiego czasu na wchłonięcie się oleju. Intensywność barwy można zwiększyć przez uprzednie zastosowanie przy użyciu OB-008-Ölbeize. W związku z barwą własną produktów do drewna opartych olejach i żywicach alkidowych odcienie bieli mają kremowy wygląd. Z biegiem czasu efekt może się zwiększać!

Czyszczenie i pielęgnacja
Do czyszczenia zalecamy nasz Remmers Hartwachs-Polish. Dzięki temu schody i podłogi olejowane zachowują optymalną wartość.

Informacje dotyczące samozapłonu
Tekstylia zanieczyszczone olejami (np. szmaty do czyszczenia, ubrania robocze lub maty filtracyjne) mogą mieć skłonność do samozapłonu, dlatego powinny być gromadzone w ognioodpornych pojemnikach na odpady i w nich utylizowane. Alternatywnie tekstylia te należy zwilżyć wodą i wywiesić je na zewnątrz do wyschnięcia.