©

Lakiery przemysłowe

Wysokiej jakości materiały powłokowe do przemysłowej aplikacji na elementach stosowanych we wnętrzach

Poznaj nas

W nowoczesnej produkcji mebli związanej z wielobarwnym projektowaniem i różnymi technikami niezbędne jest używanie dopracowanego zestawu niezawodnych produktów. Produkty oferowane przez Remmers Industrielacke umożliwiają ochronę i dekorowanie obrabianych powierzchni.

Założona w 1956 roku w Hiddenhausen jako "3H-Lacke" opracowała technologie aplikacji powłok dla wiodących klientów w przemyśle meblarskim (obejmującym także meble kuchenne), które są dziś używane na całym świecie.

Początki firmy wiążą się z powłokami do podłoży drewnianych, ale szybko technologia powłok została rozszerzona na materiały drewnopochodne, takie jak płyty wiórowe i pilśniowe. Obecnie oferujemy powłoki również inne podłoża, takie jak choćby tworzywa sztuczne, konglomeraty tworzyw sztucznych i drewna, a nawet na metale i szkło.

Remmers Industrielacke to spółka należąca do Grupy Remmers specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości powłok do przemysłowej produkcji powierzchni lakierniczych.

W Hiddenhausen (Niemcy) zatrudnia ponad 200 pracowników. Od 2009 roku firma należy do rodzinnej grupy Remmers z siedzibą w Löningen (Niemcy). 1 listopada 2016 roku nastąpiła zmiana nazwy firmy na Remmers Industrielacke. Grupa zainwestowała 20 mln euro w rozwój spółki Remmers Industrielacke (RIL) i jej linii produkcyjnej. Rzecz szczególne istotna dla naszych klientów: zdecentralizowana struktura grupy Remmers umożliwia spółce RIL autonomię działań oraz optymalną koordynację sprzedaży, rozwoju, produkcji i innych funkcji w zakładzie w Herford. W ten sposób zapewniamy naszym klientom przewagę w zakresie produktywności oraz innowacyjne powłoki lakiernicze, a wszystko to z elastycznością charakterystyczną dla firm średniej wielkości, ale jednocześnie z potencjałem typowym dla firm stanowiących część silnej grupy.

Polska jest istotnym rynkiem zbytu produktów RIL ze względu na fakt, że znajduje się w ścisłej czołówce największych europejskich producentów mebli. Dlatego w Remmers Polska istnieje silny dział lakierów przemysłowych, którego doradcy techniczni obsługują liderów z listy 100 największych producentów mebli w Polsce. Wartość polskiego rynku meblarskiego stanowi ponad 7% wartości produkcji mebli w całej Europie (Rynek meblarski w Polsce, KPMG czerwiec 2017). Firma Remmers Industrielacke wspiera klientów nie tylko przy wyborze indywidualnych systemów lakierniczych, ale także oferuje oparte na ugruntowanych kompetencjach doradztwo przy planowaniu linii produkcyjnej. Mocną stroną naszej oferty jest indywidualne dostosowywanie lakierów do specyficznych potrzeb klientów. Od sposobu aplikacji, poprzez wymaganą kolorystykę, aż po specjalne właściwości uzyskiwanej gotowej powierzchni czy wreszcie jej wytrzymałość mechaniczną i odporność chemiczną. Oprócz opieki wysoko wykwalifikowanych pracowników laboratoryjnych i doradców technicznych firma Remmers daje klientom możliwość poszerzenia wiedzy w Centrum Kompetencyjnym w Hiddenhausen

Remmers Industrielacke oferuje wszechstronny asortyment powłok: nasza główna gama produktów tradycyjnie przeznaczona jest dla lakierników, ale oprócz produktów standardowych oferujemy rozwiązania specjalne, dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Wysokiej jakości produkty to nie wszystko: prócz nich oferujemy naszym klientom kompleksowe usługi doradcze i serwisowe, nawiązując w ten sposób do motta „Siła wzajemnych relacji”.

Swoją tradycję wywodzimy z sektora drzewnego i dlatego jesteśmy przyzwyczajeni do ciągłej konfrontacji z trudnymi podłożami. Dzięki temu gwarantujemy unikalne rozwiązania w zakresie dekoracji i funkcjonalności na szerokiej gamie materiałów.

Krótkie ścieżki decyzyjne, szybkie terminy dostaw i bliskość klienta to sekret perfekcyjnie funkcjonujących usług. Oprócz wysoko wykwalifikowanego personelu laboratoryjnego i doradców technicznych, którzy są zawsze do Państwa dyspozycji, w znajdującym się w firmie Centrum Kompetencyjnym firma Remmers Industrielacke nawiązuje szczególnie bliski kontakt z klientami.

©

Wszystko pod jednym dachem

Centrum Kompetencyjne "Lakiery Przemysłowe"

Nasze Centrum Kompetencyjne "Remmers - Lakiery Przemysłowe" jest czymś więcej, niż tylko zakładem doświadczalnym. Na powierzchni ponad 2500 m2 łączy trzy ważne dziedziny z naszej codziennej pracy: badania i rozwój, obsługę klienta i prezentację produktów, a także szkolenia i dokształcanie.

więcej na ten temat

Certyfikacja

Remmers Industrielacke GmbH posiada certyfikat DIN EN ISO 9001 : 2015 dla obszaru "Opracowywanie, produkcja i dystrybucja systemów powłokowych dla przemysłów meblarskiego, produkcji drzwi, paneli i podłóg drewnianych".