Businessman standing inside office building and using smartphone©

Program narzędziowy "iQ-Lator"

Obliczenia stacjonarne wg DIN 4108-3

iQ-LATOR 2.0 to innowacyjny program do higrotermicznej kalkulacji, optymalizacji i weryfikacji wielowarstwowych konstrukcji ścian zewnętrznych, szczególnie dla materiałów aktywnych kapilarnie. W odróżnieniu od tradycyjnego schematu Glasera, algorytm obliczeniowy zintegrowany w iQ-Latorze uwzględnia również transport wody ciekłej.

Przegląd aktualizacji w wersji 2.0

  • Kierunki przepływu ciepła mogą być wybierane, a wynikowe parametry obliczeniowe są automatycznie ustawiane
  • Proste, przejrzyste interfejsy
  • Możliwość ustawienia dwujęzycznego (niemiecki/angielski)
  • Szeroka baza danych materiałów
  • Integrowalne loga firmowe
  • Okno dialogowe nowych ustawień pozwala na wiele indywidualnych ustawień użytkownika, ustawień ogólnych i ustawień wydruku
  • Klimatyczne warunki brzegowe można wybrać dla różnych norm (DIN 4108-2 Ochrona cieplna, DIN 4108-8 Pleśnie, DIN EN ISO 6949 Certyfikaty energetyczne (obowiązujące na całym świecie)).
  • Możliwe dane wyjściowe według różnych standardów 4108-2 (2013/2014)
  • Oblicza się opory przenikania ciepła dla warstw powietrza
  • iQ-Lator obsługuje systemy operacyjne Mac i Windows

Zamawianie programu iQ-Lator / pakiety danych

Urządzenie iQ-Lator można zamówić w pełnej wersji wraz z już zainstalowaną bazą danych na temat różnych materiałów budowlanych i izolacyjnych za opłatą licencyjną w wysokości 180,59 euro plus VAT / za jedną licencję. W tym przypadku możliwe jest również indywidualne dodanie dalszych danych materiałowych.

Oprócz danych o właściwościach materiału, które są już zawarte w iQ-Latorze, można tu zakupić dodatkowe pakiety danych.

"Nie ponosimy odpowiedzialności za treści zewnętrzne, do których prowadzą linki, ani też nie przyjmujemy takich treści jako własnych. Nie ponosimy odpowiedzialności za prawidłowość, kompletność i aktualność informacji w nich zawartych, w szczególności za właściwości materiału".

Baza danych MASEA - "Materialdatensammlung für die energetische Altbausanierung", opracowana w ramach projektu badawczego, zawiera dane materiałowe użyteczne dla programu iQ-Lator. Jest to obszerny zbiór charakterystycznych parametrów materiałowych. Dostęp do tych informacji jest bezpłatny w Internecie pod adresem www.masea-ensan.com. Proszę zwrócić uwagę na wybrane fizyczne jednostki miary i wszelkie współczynniki, które należy wziąć pod uwagę przy przeliczaniu!

pobierz bezpłatnie wersję demo

©