©

Biura regionalne SPD, Norden

Biura regionalne SPD, Norden

Norden Germany

Budynek był jednym z pierwszych budynków administracyjnych, w którym mieściły się tylko biura. Zanim został wykorzystany przez SPD, służył do prowadzenia funduszu ubezpieczeń zdrowotnych. W 1990 r. ten charakterystyczny element krajobrazu miasta został zarejestrowany jako zabytek budowlany.

Wymiana okien musiała być szczegółowo zaplanowana i uzgodniona z miejscowym organem ochrony zabytków. Budynek jest centralnie usytuowany i znany w regionie, w związku z czym udana wymiana okien stała się pozytywną miejscową nowinką.

Dane identyfikacyjne referencji
Wykonane prace:
Ochrona drewna - okna i drzwi wejściowe
Typ obiektu:
Zabytki i cenne obiekty historycznie
Budynki biurowe i administracyjne
Opis
Z powodu zaawansowanej destrukcji konieczna stała się renowacja lub wymiana okien drewnianych. Zgniłe naroża i pękające lakiery na spękanym drewnie zapewniły dobre warunki do intensywnej erozji. Ze względu na skalę uszkodzeń najbardziej ekonomiczną i satysfakcjonującą opcją była produkcja 56 nwych okien. Elementy okien musiały jednak odpowiadać ich klasycznemu pierwowzorowi, tak aby zabytkowy budynek mógł zachować swój pierwotny charakter.
Adres obiektu:
26506 Norden
Arkusz danych:
placeholder_v2.png
Data/ wykonanie:
2016
Możliwość zwiedzania?
Nie

Wykaz wykorzystanych produktów
 lub systemów

Pobierz

Pobierz kartę referencji (PDF)

  • ©
  • ©
  • ©
  • ©
Pokaż wszystko

Więcej referencji

Budynek miał źle wykonaną i uszkodzoną przeponę poziomą. Zawilgocony mur spowodował wysokie koszty ogrzewania. Instalacja systemu zespolonej izolacji termicznej została odrzucona przez urzędy konserwatorskie. Zdecydowano się na renowację murów w systemie Kiesol, aby wysuszyć ściany i zmodernizować je energetycznie.
Więcej informacji
W przeszłości budynek był malowany różnymi farbami i dodatkowo - z powodu pustostanu - niszczony przez "twórców" graffiti. Substancja budowlana domu Gosslera została trwale uszkodzona na skutek wnikania wilgoci. Elewacja musiała zostać odnowiona z uwzględnieniem ochrony zabytków.
Więcej informacji
Nowe budynki Leidsche Rijn Centrum musiały zostać zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci. Duże powierzchnie należało wykończyć w krótkim czasie. Każdego dnia zużywano na miejscu 50-60 pojemników MB 2K. Na zakończenie prac uszczelniono ok. 5 km spawów z zakładką, 1,5 km spawów żelbetowych i ok. 4.000 szczelin stożkowych.
Więcej informacji