©

Blok mieszkalny przy Wiener Straße, Frankfurt-Oberrad

Blok mieszkalny przy Wiener Straße, Frankfurt-Oberrad

Frankfurt am Main/OT Oberrad Germany

Blok mieszkalny przy Wiener Strasse 71-81 składa się z sześciu piętrowych budynków mieszkalnych i dwóch podziemnych garaży, z łączną liczbą 277 mieszkań z lat 70-tych.

Elewacje wykonane są z prefabrykowanych elementów betonowych.

Spółka właścicieli apartamentów starała się w odnowionym obiekcie oferować niedrogie powierzchnie do wynajęcia. Pożądana była prosta i szybka naprawa elewacji, przy akceptowalnych kosztach inwestycji.

Dane identyfikacyjne referencji
Wykonane prace:
Renowacja elewacji betonowej
Typ obiektu:
Domy wielorodzinne
Opis
Uszkodzenia prawie 50-letniej elewacji były oczywiste. Odpryski i zwietrzałe uszczelnienia spoin wpłynęły na nieprzemakalność elewacji. Proces karbonatyzacji sięgnął zbrojenia, a rdza, która się wytworzyła, rozerwała pokrywającą je otulinę z betonu. Betonowa elewacja musiała zostać odnowiona, a następnie trwale zabezpieczona. Połączenia są słabymi punktami wszystkich budynków prefabrykowanych. Po dziesięcioleciach eksploatacji są one w 99% wadliwe. Dokonano renowacji spoin i zapewniono długotrwałą ochronę przed dalszą karbonatyzacją.
Adres obiektu:
60599 Frankfurt am Main/OT Oberrad
Arkusz danych:
placeholder_v2.png
Data/ wykonanie:
2017
Możliwość zwiedzania?
Nie

Wykaz wykorzystanych produktów
 lub systemów

Pobierz

Pobierz kartę referencji (PDF)

  • ©
  • ©
Pokaż wszystko

Więcej referencji

Budynek miał źle wykonaną i uszkodzoną przeponę poziomą. Zawilgocony mur spowodował wysokie koszty ogrzewania. Instalacja systemu zespolonej izolacji termicznej została odrzucona przez urzędy konserwatorskie. Zdecydowano się na renowację murów w systemie Kiesol, aby wysuszyć ściany i zmodernizować je energetycznie.
Więcej informacji
W przeszłości budynek był malowany różnymi farbami i dodatkowo - z powodu pustostanu - niszczony przez "twórców" graffiti. Substancja budowlana domu Gosslera została trwale uszkodzona na skutek wnikania wilgoci. Elewacja musiała zostać odnowiona z uwzględnieniem ochrony zabytków.
Więcej informacji
Nowe budynki Leidsche Rijn Centrum musiały zostać zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci. Duże powierzchnie należało wykończyć w krótkim czasie. Każdego dnia zużywano na miejscu 50-60 pojemników MB 2K. Na zakończenie prac uszczelniono ok. 5 km spawów z zakładką, 1,5 km spawów żelbetowych i ok. 4.000 szczelin stożkowych.
Więcej informacji