©

Budynek administracyjny IG Metall Ostoberfranken, Münchberg

Budynek administracyjny IG Metall Ostoberfranken, Münchberg

Münchberg Germany

Imponująca willa w stylu Wilhelmińskim została wybudowana w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Biuro administracyjne IG Metall mieści się w tym budynku od kilku lat.

Renowacja stała się konieczna ze względu na planowane wykorzystanie pomieszczeń piwnicznych poprzez urządzenie wysokiej jakości sal konferencyjnych z aneksem kuchennym, jak również pomieszczeń magazynowych, archiwalnych i technicznych, uzupełnionych o toaletę.

Dane identyfikacyjne referencji
Wykonane prace:
Izolacja przeciwwodna istniejącej budowli, elementy stykające się z gruntem
Typ obiektu:
Zabytki i cenne obiekty historycznie
Budynki biurowe i administracyjne
Opis
W piwnicach budynku znajdowały się wilgotne i zasolone ściany z uszkodzonymi tynkami i pleśnią. Ze względu na brak hydroizolacji wilgoć mogła przenikać bez przeszkód i przez dziesięciolecia uniemożliwiła korzystanie z pomieszczeń piwnicznych.
Adres obiektu:
95213 Münchberg
Arkusz danych:
placeholder_v2.png
Data/ wykonanie:
2015
Możliwość zwiedzania?
Nie

Wykaz wykorzystanych produktów
 lub systemów

Pobierz

Pobierz kartę referencji (PDF)

  • ©
  • ©
  • ©
Pokaż wszystko

Więcej referencji

Budynek miał źle wykonaną i uszkodzoną przeponę poziomą. Zawilgocony mur spowodował wysokie koszty ogrzewania. Instalacja systemu zespolonej izolacji termicznej została odrzucona przez urzędy konserwatorskie. Zdecydowano się na renowację murów w systemie Kiesol, aby wysuszyć ściany i zmodernizować je energetycznie.
Więcej informacji
W przeszłości budynek był malowany różnymi farbami i dodatkowo - z powodu pustostanu - niszczony przez "twórców" graffiti. Substancja budowlana domu Gosslera została trwale uszkodzona na skutek wnikania wilgoci. Elewacja musiała zostać odnowiona z uwzględnieniem ochrony zabytków.
Więcej informacji
Nowe budynki Leidsche Rijn Centrum musiały zostać zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci. Duże powierzchnie należało wykończyć w krótkim czasie. Każdego dnia zużywano na miejscu 50-60 pojemników MB 2K. Na zakończenie prac uszczelniono ok. 5 km spawów z zakładką, 1,5 km spawów żelbetowych i ok. 4.000 szczelin stożkowych.
Więcej informacji