©

Centrum Kultury La Seine Musicale, Bolonia-Billancourt/Francja

Centrum Kultury La Seine Musicale, Bolonia-Billancourt/Francja

Boulogne-Billancourt

La Seine Musicale jest centrum kulturalnym na południowy zachód od Paryża, na wyspie Ile Seguin. Zajmuje powierzchnię 36 500 m². Architektura budynku jest podobna do jajka leżącego na boku.

Wokół szklanej, owalnej elewacji w centrum budynku, wraz z przebiegiem słońca porusza się żagiel słoneczny. Budowa trwała trzy lata, a centrum zainaugurowano 21 kwietnia 2017 roku, koncertem Boba Dylana.

Wyspa, nazwana na cześć chemika Seguina, była wcześniej siedzibą dużego zakładu produkcyjnego producenta samochodów. Została rozebrana w 2005 roku.

Duża sala koncertowa mieści 6.000 osób, a mała, dla miłośników muzyki klasycznej - 1.150 osób.

Dane identyfikacyjne referencji
Wykonane prace:
Ochrona biologiczna drewna - profilaktyka - zwalczanie
Typ obiektu:
Inne obiekty użyteczności publicznej
Opis
Przykuwająca wzrok konstrukcja ścian o siatkowej strukturze została wykonana z kawałków drewna iglastego. Drewno miało być wizualnie zaakcentowane i w sposób zrównoważony chronione.
Wykonawca:
HESS TIMBER GmbH
Inwestor:
STS Evenements
Adres obiektu:
92100 Boulogne-Billancourt
Arkusz danych:
placeholder_v2.png
Data/ wykonanie:
2017
Możliwość zwiedzania?
Nie

Wykaz wykorzystanych produktów
 lub systemów

Pobierz

Pobierz kartę referencji (PDF)

  • ©
  • ©
  • ©
  • ©
  • ©
Pokaż wszystko

Więcej referencji

Budynek miał źle wykonaną i uszkodzoną przeponę poziomą. Zawilgocony mur spowodował wysokie koszty ogrzewania. Instalacja systemu zespolonej izolacji termicznej została odrzucona przez urzędy konserwatorskie. Zdecydowano się na renowację murów w systemie Kiesol, aby wysuszyć ściany i zmodernizować je energetycznie.
Więcej informacji
W przeszłości budynek był malowany różnymi farbami i dodatkowo - z powodu pustostanu - niszczony przez "twórców" graffiti. Substancja budowlana domu Gosslera została trwale uszkodzona na skutek wnikania wilgoci. Elewacja musiała zostać odnowiona z uwzględnieniem ochrony zabytków.
Więcej informacji
Nowe budynki Leidsche Rijn Centrum musiały zostać zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci. Duże powierzchnie należało wykończyć w krótkim czasie. Każdego dnia zużywano na miejscu 50-60 pojemników MB 2K. Na zakończenie prac uszczelniono ok. 5 km spawów z zakładką, 1,5 km spawów żelbetowych i ok. 4.000 szczelin stożkowych.
Więcej informacji