©

Flora Köln - ogród botaniczny w Kolonii

Flora Köln - ogród botaniczny w Kolonii

Kolonia Germany

Dane identyfikacyjne referencji
Wykonane prace:
Ochrona drewna - zabudowa wnętrz Ochrona drewna
Typ obiektu:
Zabytki i cenne obiekty historycznie
Szkoły / uniwersytety / muzea
Budynki biznesowe
Inne obiekty użyteczności publicznej
Opis
Flora Köln to budynek pałacowy otoczony pięknym parkiem, w samym centrum kolońskiego Ogrodu Botanicznego. Otwarty w 1864 roku, został ponownie oddany do użytku w roku 2014, po 3 latach remontu, dokładnie na 150-lecie istnienia.
Zleceniodawca:
Köln Kongress
Wykonawca:
Objekt Parkett Hannover GmbH
Doradca techniczno-handlowy
Jörg Schellworth
Adres obiektu:
50735 Kolonia
Data/ wykonanie:
2014
Możliwość zwiedzania?
Tak

Wykaz wykorzystanych produktów
 lub systemów

Pobierz

Pobierz kartę referencji (PDF)

  • ©
  • ©
Pokaż wszystko

Więcej referencji

Budynek miał źle wykonaną i uszkodzoną przeponę poziomą. Zawilgocony mur spowodował wysokie koszty ogrzewania. Instalacja systemu zespolonej izolacji termicznej została odrzucona przez urzędy konserwatorskie. Zdecydowano się na renowację murów w systemie Kiesol, aby wysuszyć ściany i zmodernizować je energetycznie.
Więcej informacji
W przeszłości budynek był malowany różnymi farbami i dodatkowo - z powodu pustostanu - niszczony przez "twórców" graffiti. Substancja budowlana domu Gosslera została trwale uszkodzona na skutek wnikania wilgoci. Elewacja musiała zostać odnowiona z uwzględnieniem ochrony zabytków.
Więcej informacji
Nowe budynki Leidsche Rijn Centrum musiały zostać zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci. Duże powierzchnie należało wykończyć w krótkim czasie. Każdego dnia zużywano na miejscu 50-60 pojemników MB 2K. Na zakończenie prac uszczelniono ok. 5 km spawów z zakładką, 1,5 km spawów żelbetowych i ok. 4.000 szczelin stożkowych.
Więcej informacji