©

Leidsche Rijn Centrum, Utrecht/Niederlande

Leidsche Rijn Centrum, Utrecht/Niederlande

DA Utrecht

Pomiędzy A2 a Grauwaart leży dzielnica Leidsche Rijn gminy Utrecht w Holandii. W śródziemnomorskiej atmosferze, z bulwarami i promenadami Leidsche Rijn Centrum staje się sercem dzielnicy. W pobliżu znajdują się ładne sklepy, targowisko, przytulne place z tarasami, kawiarnie i restauracje oraz obiekty kultury.

Dane identyfikacyjne referencji
Wykonane prace:
Izolacja przeciwwodna budowli nowopowstającej, elementy stykające się z gruntem Izolacja przeciwwodna budowli
Typ obiektu:
Handel detaliczny / Salony sprzedaży
Budynki biurowe i administracyjne
Budynki biznesowe
Domy wielorodzinne
Opis
Nowe budynki Leidsche Rijn Centrum musiały zostać zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci. Duże powierzchnie należało wykończyć w krótkim czasie. Każdego dnia zużywano na miejscu 50-60 pojemników MB 2K. Na zakończenie prac uszczelniono ok. 5 km spawów z zakładką, 1,5 km spawów żelbetowych i ok. 4.000 szczelin stożkowych.
Adres obiektu:
3541 DA Utrecht
Arkusz danych:
placeholder_v2.png
Data/ wykonanie:
2016
Możliwość zwiedzania?
Nie

Wykaz wykorzystanych produktów
 lub systemów

Pobierz

Pobierz kartę referencji (PDF)

  • ©
  • ©
Pokaż wszystko

Więcej referencji

Budynek miał źle wykonaną i uszkodzoną przeponę poziomą. Zawilgocony mur spowodował wysokie koszty ogrzewania. Instalacja systemu zespolonej izolacji termicznej została odrzucona przez urzędy konserwatorskie. Zdecydowano się na renowację murów w systemie Kiesol, aby wysuszyć ściany i zmodernizować je energetycznie.
Więcej informacji
W przeszłości budynek był malowany różnymi farbami i dodatkowo - z powodu pustostanu - niszczony przez "twórców" graffiti. Substancja budowlana domu Gosslera została trwale uszkodzona na skutek wnikania wilgoci. Elewacja musiała zostać odnowiona z uwzględnieniem ochrony zabytków.
Więcej informacji