©

Mensa Opactwa Königmünster w Meschede

Mensa Opactwa Königmünster w Meschede

Meschede Germany

Dane identyfikacyjne referencji
Wykonane prace:
Ochrona drewna
Typ obiektu:
Kościoły i klasztory
Opis
Opactwo Königsmünster w Meschede jest klasztorem benedyktyńskiego zgromadzenia św. Ottilien. Został założony przez mnichów w 1928 roku. W nowym Forum mieszczą się nie tylko refektarz i kuchnia, ale także warsztaty przetwórstwa żywności oraz sale lekcyjne dla gimnazjum i restauracja.
Zleceniodawca:
Abtei Königsmünster
Wykonawca:
Tischlerei Abtei Königsmünster
Doradca techniczno-handlowy
Heinrich Rohe
Adres obiektu:
59872 Meschede
Data/ wykonanie:
2015
Możliwość zwiedzania?
Nie

Wykaz wykorzystanych produktów
 lub systemów

Pobierz

Pobierz kartę referencji (PDF)

  • ©
Pokaż wszystko

Więcej referencji

Budynek miał źle wykonaną i uszkodzoną przeponę poziomą. Zawilgocony mur spowodował wysokie koszty ogrzewania. Instalacja systemu zespolonej izolacji termicznej została odrzucona przez urzędy konserwatorskie. Zdecydowano się na renowację murów w systemie Kiesol, aby wysuszyć ściany i zmodernizować je energetycznie.
Więcej informacji
W przeszłości budynek był malowany różnymi farbami i dodatkowo - z powodu pustostanu - niszczony przez "twórców" graffiti. Substancja budowlana domu Gosslera została trwale uszkodzona na skutek wnikania wilgoci. Elewacja musiała zostać odnowiona z uwzględnieniem ochrony zabytków.
Więcej informacji
Nowe budynki Leidsche Rijn Centrum musiały zostać zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci. Duże powierzchnie należało wykończyć w krótkim czasie. Każdego dnia zużywano na miejscu 50-60 pojemników MB 2K. Na zakończenie prac uszczelniono ok. 5 km spawów z zakładką, 1,5 km spawów żelbetowych i ok. 4.000 szczelin stożkowych.
Więcej informacji