©

Pałac Mortęgi Hotel & Spa, Lubawa Wiata Grillowa

Pałac Mortęgi Hotel & Spa, Lubawa Wiata Grillowa

Dane identyfikacyjne referencji
Wykonane prace:
Ochrona drewna
Typ obiektu:
Inne obiekty użyteczności publicznej
Dworce kolejowe
Opis

Pałac Mortęgi to zabytkowy kompleks budynków, w tym XIX-wieczny pałac i liczne zabudowania folwarczne z XIV wieku, położone na 14 hektarach terenu. Największych zmian dokonano po 1800 roku, gdy z dworu rycerskiego powstała piękna neoklacystyczna budowla. Na terenie kompleksu pałacowo-parkowego znajduje się 4-hektarowy park w stylu angielskim z licznymi ścieżkami spacerowymi, starodrzewem, stawem oraz rezerwatem z danielam. Pałac Mortęgi należy do Grupy Meblowej Szynaka. W 2022 roku został uhonorowany tytułem „Najpopularniejszy Romantyczny Hotel w Polsce". Konkurs ten organizowany jest przez Romance TV, a w 2023 roku odbędzie się jego szósta edycja.

Polecenie:
Pałac Mortęgi to zabytkowy kompleks budynków, w tym XIX-wieczny pałac i liczne zabudowania folwarczne z XIV wieku, położone na 14 hektarach terenu. Największych zmian dokonano po 1800 roku, gdy z dworu rycerskiego powstała piękna neoklacystyczna budowla. w 2022 roku pałac został uhonorowany tytułem „Najpopularniejszy Romantyczny Hotel w Polsce. Konkurs ten organizowany jest cyklicznie przez Romance TV.
Data/ wykonanie:
2020
Możliwość zwiedzania?
Tak

Wykaz wykorzystanych produktów
 lub systemów

Pobierz

Pobierz kartę referencji (PDF)

  • ©
  • ©
Pokaż wszystko

Więcej referencji

Budynek miał źle wykonaną i uszkodzoną przeponę poziomą. Zawilgocony mur spowodował wysokie koszty ogrzewania. Instalacja systemu zespolonej izolacji termicznej została odrzucona przez urzędy konserwatorskie. Zdecydowano się na renowację murów w systemie Kiesol, aby wysuszyć ściany i zmodernizować je energetycznie.
Więcej informacji
W przeszłości budynek był malowany różnymi farbami i dodatkowo - z powodu pustostanu - niszczony przez "twórców" graffiti. Substancja budowlana domu Gosslera została trwale uszkodzona na skutek wnikania wilgoci. Elewacja musiała zostać odnowiona z uwzględnieniem ochrony zabytków.
Więcej informacji
Nowe budynki Leidsche Rijn Centrum musiały zostać zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci. Duże powierzchnie należało wykończyć w krótkim czasie. Każdego dnia zużywano na miejscu 50-60 pojemników MB 2K. Na zakończenie prac uszczelniono ok. 5 km spawów z zakładką, 1,5 km spawów żelbetowych i ok. 4.000 szczelin stożkowych.
Więcej informacji