Termy_Maltańskie_Poznań_foto_Marcin_Melanowicz©

Termy Maltańskie, Poznań

Termy Maltańskie, Poznań

Poznań Poland

Dane identyfikacyjne referencji
Wykonane prace:
Izolacja przeciwwodna - obszary specjalne Izolacja przeciwwodna budowli nowopowstającej, elementy stykające się z gruntem Izolacja przeciwwodna budowli
Typ obiektu:
Baseny / obiekty wellness
Stadiony / areny / obiekty sportowe
Opis
Termy Maltańskie – największy ośrodek sportowo-rekreacyjny w Polsce i drugi co do wielkości tego typu obiekt w Europie, położony na północnym brzegu Jeziora Maltańskiego niedaleko ośrodka rekreacyjnego Malta i toru Kolejki Parkowej Maltanka wiodącej do Nowego Zoo w Poznaniu.
Polecenie:

Zewnętrzne izolacje przeciwwilgociowe, BIT K2

Adres obiektu:
61-028 Poznań
Data/ wykonanie:
2010
Możliwość zwiedzania?
Nie

Wykaz wykorzystanych produktów
 lub systemów

Pobierz

Pobierz kartę referencji (PDF)

Pokaż wszystko

Więcej referencji

Budynek miał źle wykonaną i uszkodzoną przeponę poziomą. Zawilgocony mur spowodował wysokie koszty ogrzewania. Instalacja systemu zespolonej izolacji termicznej została odrzucona przez urzędy konserwatorskie. Zdecydowano się na renowację murów w systemie Kiesol, aby wysuszyć ściany i zmodernizować je energetycznie.
Więcej informacji
W przeszłości budynek był malowany różnymi farbami i dodatkowo - z powodu pustostanu - niszczony przez "twórców" graffiti. Substancja budowlana domu Gosslera została trwale uszkodzona na skutek wnikania wilgoci. Elewacja musiała zostać odnowiona z uwzględnieniem ochrony zabytków.
Więcej informacji
Nowe budynki Leidsche Rijn Centrum musiały zostać zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci. Duże powierzchnie należało wykończyć w krótkim czasie. Każdego dnia zużywano na miejscu 50-60 pojemników MB 2K. Na zakończenie prac uszczelniono ok. 5 km spawów z zakładką, 1,5 km spawów żelbetowych i ok. 4.000 szczelin stożkowych.
Więcej informacji