• ©

    Dwa produkty – jeden cel

    Zabezpieczenie elewacji przed szkodliwym działaniem wody

Tynk, beton porowaty, cegła, piaskowiec – bez względu na to jaki materiał został użyty do wykończenia zewnętrznych ścian budynku, z biegiem czasu może ulec zanieczyszczeniu oraz degradacji powodowanej przez działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Aby zapobiec negatywnemu oddziaływaniu opadów i wsiąkaniu wody w porowate struktury, warto zabezpieczyć elewację preparatami hydrofobowymi Remmers, które po prawidłowym zaaplikowaniu dają świetne, długotrwałe rezultaty chroniące przed zabrudzeniem i wodą opadową.

Jak zabezpieczyć elewację przed zniszczeniem?

Hydrofobizacja to zabezpieczenie elewacji przed wodą opadową (deszczem, śniegiem). Ten profilaktyczny zabieg wykonany na cegle, kamieniu lub tynku, na elewacji zapobiega powstaniu uszkodzeń, bo właśnie woda odgrywa główną rolę w niszczeniu materiałów budowlanych.

Na czym polega hydrofobizacja? To naniesienie odpowiedniego środka na materiał (cegłę, mur, tynk), dzięki któremu zablokowane jest wnikania wody. Po hydrofobizacji woda nie jest już zasysana przez podłoże, a wypychana na zewnątrz, co daje charakterystyczny efekt perlenia się kropel wody na elewacji. Blokowanie wnikania wody nie hamuje „oddychania” powierzchni, materiał nadal może swobodnie „oddychać”.

Po co nam hydrofobizacja?

Hydrofobizacja ochroni mur lub okładzinę na elewacji przed uszkodzeniem, zabrudzeniem i oszczędzi cenną energię, bo suche podłoże, to cieplejsze podłoże!

Działanie impregnacji hydrofobizującej oparte jest na zjawisku obniżania adhezji pomiędzy ściankami porów i wnikającymi molekułami wody. Paleta wariantów i właściwości preparatów hydrofobizujących Remmers opartych na związkach krzemoorganicznych jest bardzo szeroka. Od preparatów rozpuszczalnikowych, wodnych aż po kremy. Istotne jest, aby optymalnie dopasować preparat do wymagań projektowych oraz parametrów i właściwości podłoża.

Dopasuj preparat do podłoża!

Preparat hydrofobowy Remmers – skuteczna hydrofobizacja elewacji

Paleta wariantów i właściwości preparatów hydrofobizujących Remmers opartych na związkach krzemoorganicznych jest bardzo szeroka. Istotne jest, aby optymalnie dopasować preparat do wymagań projektowych oraz parametrów i właściwości podłoża.

Prezentowane specjalistyczne produkty chemii budowlanej, przepuszczają parę wodną i są odporne na działanie promieniowania UV oraz niskich temperatur. Służą do impregnacji zewnętrznych ścian budynków wykonanych z cegły lub piaskowca oraz pokrytych tynkami mineralnymi czy też wykonanych z betonu. W naszej ofercie dostępne są bezbarwne impregnaty płynne w rozpuszczalnikach, jak i w postaci kremu. Receptura oparta na bazie silanów sprawia, że są to preparaty bardzo wydajne i przez długi czas po aplikacji, perfekcyjnie spełniające zadania ochrony elewacji przed uszkodzeniem i zabrudzeniem. Hydrofobizacja elewacji impregnatami Remmers oszczędzi także cenną energię, bo suche podłoże to cieplejsze podłoże.

Facade Cream 25 [basic]

Preparat w postaci kremu, bardzo wydajny, pozwala na szybką aplikację bez strat materiału, znakomicie nadaje się do hydrofobizacji porowatych mineralnych materiałów budowlanych

Działa hydrofobizująco

Charakteryzuje się wysoką przepuszczalność pary wodnej

Produkt nie zawiera rozpuszczalników

Jest odporny na promieniowanie UV

Ma doskonałe działanie długotrwałe

Materiał jest gęsty i nie ścieka. Bardzo wydajny!

Preparat w postaci kremu

Łatwa aplikacja

Preparat do hydrofobizacji w postaci kremu jest bardzo gęsty, dlatego nie spływa po naniesieniu i jest łatwy w aplikacji!

©
©

Wystarczy jednokrotna aplikacja wałkiem!

Niskie zużycie

Preparat w postaci kremu jest silnie skoncentrowany i wydajny, wystarczy jednokrotna aplikacja wałkiem!

Facade Impregnation [basic]

Preparat rozpuszczalnikowy, uniwersalny, do hydrofobizacji wielu podłoży, także o małej nasiąkliwości oraz powierzchni o wydatnej strukturze. Po zastosowaniu powoduje szybki efekt perlenia się wody na elewacji!

Poprawia odporność impregnowanej ściany na mróz i sole rozmrażające

Materiał jest silnie hydrofobowy

Wykazuje wysoką przepuszczalność pary wodnej

Doskonale wnika w podłoże

Jest odporny na promieniowanie UV i alkalia

Ogranicza straty energii, bo suche podłoże, to cieplejsze podłoże.

Uniwersalne zastosowanie

Szybki efekt perlenia

Dzięki efektowi perlenia się wody na hydrofobowej powierzchni, brud spływa z deszczem, a elewacje pozostają dłużej czyste!

©