• ©

    Pszczoły na to lecą!

    Bee [eco] – bzy bzy nie tylko w bzach

Pszczoły i inne owady zapylające odgrywają kluczową rolę w naszym ekosystemie. Co trzecia łyżka jedzenia, które spożywamy, zależy od procesu zapylania. W samej Europie od zapylania przez owady uzależnione jest ponad 4000 odmian warzyw. Gdyby owady zapylające zniknęły, dla świata oznaczałoby to katastrofę nie tylko ekologiczną – załamałaby się produkcja żywności. Co stałoby się z zapylaniem? Jak mogłoby się odbywać? Ręczne zapylanie jest niezwykle drogie, powolne i wymaga ogromnych nakładów pracy. Globalna wartość ekonomiczna zapylania przez pszczoły została ustalona na 265 milionów euro rocznie. Tak więc z punktu widzenia samej ekonomii, opłaca nam się chronić pszczoły!

  • Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody i Jej Zasobów (IUCN) oraz Komisja Europejska, oceniają w Czerwonej Księdze, że w Europie, blisko jednemu gatunkowi pszczół na dziesięć grozi wyginięcie, zaś liczebność populacji 37% gatunków maleje.
  • Przy czym statystyka ta nie uwzględnia 56,7% gatunków, ponieważ brakuje na ich temat szczegółowych danych. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami naukowymi, liczebność owadów maleje na całym świecie. Zespół Masowego Ginięcia Pszczoły Miodnej (CCD, czyli Colony Collapse Disorder) opisano po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych jako zespół chorobowy o nieustalonych przyczynach.

Źródło: Greenpace

  • ©

To naprawdę proste. Czasami potrzeba zrobić tak niewiele.

Źródło: www.ratujmypszczoly.pl

One dają pszczołom nektar

Posadź rośliny miododajne w swoim otoczeniu

Posadź w swoim otoczeniu, na podwórku, w ogródku, lub na balkonie rośliny miododajne, które dają pszczołom nektar i pyłek. Piękne, pachnące rośliny nie tylko urozmaicą pokarm pszczół, dzięki czemu będą one zdrowsze, ale również będą świetną ozdobą

©
©

Dzięki temu pasieki będą mogły się lepiej rozwijać

Kupuj produkty pszczele u lokalnych pszczelarzy

Nigdy nie opryskuj roślin w okresie ich kwitnienia

Nie stosuj pestycydów

  • Nie stosuj pestycydów w przydomowych ogrodach, sadach i warzywniakach.

  • Jeżeli odmiana Twoich kwiatów lub upraw nie sprawdza się w naszych warunkach klimatycznych i wymaga stosowania pestycydów, najlepiej zmień odmianę.
  • Nigdy nie opryskuj roślin w okresie ich kwitnienia.

©

EKOLOGICZNE ROZWIĄZANIA REMMERS

Nie pytaj co pszczoły robią dla Ciebie.

Pytaj, co Ty możesz zrobić dla pszczół!

Jeśli chcesz zrobić coś dobrego nie tylko dla drewna w swoim ogrodzie, ale także dla miejscowych owadów, możesz teraz zastosować cztery powłoki do drewna z programu zrównoważonego rozwoju [eco] firmy Remmers, które zostały przetestowane pod kątem nieszkodliwości dla pszczół. Produkty te zostały poddane naukowo uznawanej procedurze testowej w państwowym instytucie badawczym, który potwierdził, że powłoki [eco] są tak samo nieszkodliwe dla skrzydlatych producentów miodu jak drewno nieimpregnowane. Wszystkie powłoki [eco] do drewna, produkowane są na bazie surowców odnawialnych i są opracowane z konsekwentną myślą o zasadach zrównoważonego rozwoju, począwszy od koncepcji i produkcji, poprzez pakowanie i logistykę, aż po zastosowanie i utylizację. Dzięki temu są one całkowicie nieszkodliwe dla zdrowia i przyjazne dla środowiska. Jednocześnie produkty [eko] są bardzo wydajne i oferują użytkownikom końcowym profesjonalną jakość.

©
©

Wszystkie powłoki [eco] do drewna, opracowane na bazie surowców odnawialnych, są opracowane z konsekwentną myślą o zasadach zrównoważonego rozwoju, począwszy od koncepcji i produkcji, poprzez pakowanie i logistykę, aż po zastosowanie i utylizację.

Dzięki temu są one całkowicie nieszkodliwe dla zdrowia i przyjazne dla środowiska. Jednocześnie produkty [eko] są bardzo wydajne i oferują użytkownikom końcowym profesjonalną jakość.

  • Niskoemisyjny Olej do tarasów i mebli ogrodowych [eco] jest wegański, antypoślizgowy, odporny na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV. Jednocześnie jest on ekonomiczny w użyciu, co jest tak samo zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju, jak fakt, że jego trwałość zmniejsza ilość zużywanego materiału w dłuższej perspektywie.
  • Olej patyna [eco] zapewnia niezwykły wygląd. Naturalne odcienie szarości aktywnie chronią drewno i zapobiegają jego wysychaniu. Olej emulgowany wodą jest łatwy do nakładania i głęboko wnika w drewno, pozwalając mu jednocześmnie oddychać. Jest antypoślizgowy, odporny na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV.

Pszczoły na to lecą!

Prof. dr hab. Henryk Mruk

o swojej pasji