©

Firma

Skuteczni. Już od 70 lat.

Tworzymy, chronimy i podtrzymujemy wartości

Początki Grupy Remmers sięgają roku 1949, kiedy Bernhard Remmers założył swoją firmę, która po dziś dzień pozostaje niezależną firmą rodzinną. Specjalizujemy się w produkcji chemii budowlanej, farb i lakierów do drewna oraz powłok przemysłowych i zatrudniamy około 1500 wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Oferujemy ponad 400 systemów produktów do rozwiązywania problemów i dysponujemy liczonym w dziesięcioleciach doświadczeniem w najważniejszych obszarach kompetencji w branży budowlanej.

We współpracy z partnerami krajowymi i zagranicznymi oferujemy prawdziwą wartość dodaną. Remmers jest wiodącą marką w zakresie bezpiecznych systemów produktów, fachowej wiedzy i indywidualnie kreowanej obsługi klienta.

Historia Grupy Remmers

Wszystko zaczęło się w starym garażu. W czasie, gdy w powojennych Niemczech trwała intensywna odbudowa kraju, Bernhard Remmers założył w dolnosaksońskim Löningen swoją firmę. Od samego początku poszukiwał osobistego kontaktu z klientami i dostawcami, wcześnie rozpoznawał problemy w budownictwie i opierając się na tych podstawach sukcesywnie rozwijał swoją firmę, która dziś jest - działającą na skalę międzynarodową - przedsiębiorstwem z oddziałami w całej Europie.

Business Meeting ©

Partnerskie relacje w międzynarodowej sieci

Nieograniczona wizja, ponadgraniczne działanie

Z Niemiec na cały świat. Działamy w branży, która się coraz bardziej globalizuje: pracujemy z klientami i partnerami, którzy swoją działalność coraz częściej pojmują w kategoriach międzynarodowych, a więc i wymagania dotyczące produktów i projektów często nie mieszczą się już w granicach pojedynczych państw. Firma Remmers wcześnie odkryła ten potencjał.

Już teraz mamy udział eksportu z Niemiec do ponad 30 krajów Europy przekracza 35%. Poprzez dzielenie się fachową wiedzą, rozwiązania produktowym i „szyte na miarę” usługi towarzyszymy naszym Klientom w ich domach i miejscach pracy.

Więcej wiedzieć to więcej potrafić

Podstawy wyjątkowego profesjonalizmu

Grupa Remmers działa na wielu różnych rynkach. Nasza oferta obejmuje rozwiązania z zakresu ochrony budowli, ochrony i uszlachetniania drewna, a także systemy posadzkowe oraz przemysłowe systemy lakiernicze.

Nasi Klienci, to między innymi rzemieślnicy, projektanci, organizacje handlowe i inwestorzy. Portfolio Remmers uwzględnia zarówno proste użytkowanie pojedynczych produktów, jak i całościowe koncepcje i realizacje projektów budowlanych oraz linii lakierniczych.Ten szeroki zakres wymagań spełniamy dzięki tworzeniu zespołów kompetencyjnych: transferem wiedzy zajmuje się Akademia Bernharda Remmersa, ogół zagadnień projektowych to zadanie działu Remmers Fachplannung, za analizy i certyfikację odpowiada Instytut Analityczny im. Bernharda Remmersa, całości dopełniają oczywiście produkty i systemy marki Remmers.

Akademia im. Bernharda Remmersa powstała z inicjatywy rzemiosła, Niemieckiej Fundacji Ochrony Zabytków i założyciela - Bernharda Remmersa. Dzięki naszym innowacyjnym koncepcjom szkoleniowym, które zawsze są dostosowane do aktualnych standardów i wytycznych, oraz dzięki wyjątkowej możliwości budowania korzystnych wzajemnych relacji, oferujemy usługi o wartości dodanej. Wiedza buduje, wiedza łączy, wiedza tworzy wartości.

Oprócz niezawodnych rozwiązań produktowych i systemowych decydujące znaczenie mają również inne czynniki, zwłaszcza w przypadku projektów na dużą skalę. Nasi wysoko wykwalifikowani pracownicy działu RCC są zawsze do Państwa dyspozycji - od analizy, poprzez doradztwo i koncepcję, aż do ostatecznego wdrożenia. Oczywiście bierzemy pod uwagę aktualne wytyczne krajowe i międzynarodowe, a także – w pierwszej linii – Państwa indywidualne potrzeby.

BRIfA - niezależna, akredytowana spółka laboratoryjna gwarantuje absolutną neutralność w wykonywaniu analiz i certyfikacji. Usługi analityczne i najnowocześniejsze metody badań obejmują na przykład drewno, mineralne materiały budowlane, powłoki, farby i lakiery. Równie szeroki jest przekrój klientów, wśród których są architekci, wykonawcy, instytujce publiczne itp.

Innowacyjne pomysły przekształcamy w praktyczne rozwiązania

Aby móc oferować prawdziwie innowacyjne i zorientowane na rynek rozwiązania, zatrudniamy w naszych działach badawczo-rozwojowych ponad 80 specjalistów. Celem jest opracowywanie przyszłościowych, ekologicznie zrównoważonych systemów produktów: Do bezpiecznej i długotrwałej ochrony elementów budowli, budynków i powierzchni.

Nasze Centra Kompetencyjne posiadają najnowocześniejsze technologie maszyn i urządzeń oraz umożliwiają symulację całego procesu produkcyjnego w rzeczywistych warunkach. W CK znajdują się również obszerne pomieszczenia dla klientów, serwisu i szkoleń, co umożliwia pełnozakresową orientację na klienta.

Budowa nowych obiektów, renowacje i remonty stanowią od pierwszych chwil istnienia firmy Remmers jej główne kompetencje. Wiążące się z nimi wymagania i obszary stosowania produktów są bardzo zróżnicowane. doskonale znamy krajowe i międzynarodowe przepisy i wykorzystujemy nasze liczone w dziesięcioleciach doświadczenie, angażując się w ochronę i zachowywanie wartości substancji budowlanej.

W pomieszczeniach używanych do działalności gospodarczej, a także na powierzchniach intensywnie eksploatowanych właściwości użytkowe posadzki mają niejednokrotnie bardzo istotne znaczenie dla powodzenia biznesu. Przede wszystkim z punktu widzenia BHP oraz trwałości posadzki nie powinno się w tej dziedzinie iść na kompromis. Remmers oferuje szereg rozwiązań ochronnych i dekoracyjnych.

Naturalny materiał, jakim jest drewno, jest jednym z najchętniej używanych materiałów w kształtowaniu estetyki i funkcji pomieszczeń. Jednym z celów działalności firmy Remmers już od dawna jest właśnie ochrona drewna zabudowanego. Na bazie zaawansowanych, wysokiej jakości systemów lakierniczych opracowujemy wciąż nowe rozwiązania ochronne i dekoracyjne.

Gdy wiodący europejski oferent chemii budowlanej sięga po nowy segment rynku, pozyskując jednocześnie wysokiej klasy ekspertów, którym działają wysokiej klasy eksperci w dziedzinie przemysłowej produkcji lakierów i obróbki powierzchni, powstaje wielowątkowa, twórcza i dynamiczna więź. Profile jakościowe opracowujemy zawsze wspólnie z naszymi klientami, przy wsparciu ekspertów technologicznych ze wszystkich istotnych dziedzin.

Logistyka zaczyna się już na produkcji

Aby wysoka jakość była szybko dostępna

W obliczu silnego rozwoju i rosnących wymagań klientów firma Remmers uczyniła ze zintegrowanej logistyki kolejnym z głównych obszarów kompetencji. Wszelkie procesy związane z pozyskaniem surowców, produkcją i magazynowaniem wyrobów aż po ich dystrybucję zostały znacząco zoptymalizowane i wzajemnie dopasowane. Rezultatem tych prac jest koncepcja, umożliwiająca dostarczenie wyprodukowanych na indywidualne zamówienie materiałów w bardzo krótkim czasie, niezależnie od adresu, pod jaki mają trafić. Koncepcja ta uwzględnia również przyszły rozwój ilościowy. Niespotykana w branży zasada dostaw w ciągu 24 godzin od nadejścia zlecenia po wysyłkę zaowocowała sukcesami w Niemczech i kilku krajach sąsiednich. Ten element przewagi będziemy wykorzystywać i rozwijać w całej Europie.

warehouse logistics ©
©

Usługi „szyte na miarę“, w ścisłej współpracy z Klientem.

Trwałe więzy: między ludźmi i dla ludzi

Efektywne łańcuchy decyzyjne, krótkie terminy dostaw i ścisły kontakt z Klientem stanowią clou naszych usług logistycznych. Ponad 400 przedstawicieli handlowych i mobilnych doradców technicznych tworzy najgęstszą sieć świadczonego lokalnie wsparcia technicznego w Europie.

Zespoły serwisowe dysponują wieloletnim doświadczeniem i są wyszkolone pod kątem dostrzegania potrzeb Klientów i wymagań rynku. Niezależnie od tego, czy odbiorcą jest rzemieślnik czy projektant, czy potrzebne jest wsparcie techniczne czy obiektowe – wierzymy w skuteczność międzyludzkich kontaktów i współpracy, dlatego poszukujemy stałych partnerów biznesowych. Z naszej strony świadczymy przy tym całościowe doradztwo, odnoszące się do sposobów stosowania produktów, opracowywania koncepcji, uwzględniania przepisów prawa oraz innowacji technologicznych, a także najnowszych trendów wzorniczych.

Poznaj

Remmers Polska

Remmers Polska jest spółką córką rodzinnej, niemieckiej firmy, specjalizującą się w produkcji chemii budowlanej, farb i lakierów do drewna oraz powłok lakierniczych dla przemysłu. Firma w Polsce działa od 25 lat, a w ofercie ma ponad 400 systemów produktów, stanowiących kompletne rozwiązania. Oferowane przez nas produkty i systemy są produktami premium i przeznaczone są do profesjonalnych zastosowań. Wysoką jakość oferowanego asortymentu wspieramy powiązaną z nimi fachową obsługą posprzedażową oraz profesjonalnym doradztwem technicznym. Relacje i współpracę z naszymi odbiorcami opieramy na bardzo dobrym wzajemnym poznaniu się, doradztwie i szkoleniach. Aktualnie w Polsce pracuje dla nas prawie 100 specjalistów, z czego 60% stanowi grupę osób, którzy służą pomocą i radą bezpośrednio w terenie aktualnym i potencjalnym Klientom.

Więcej o nas

©