©

Obiekty istniejące (stare budownictwo)

Elewacje ceglane jak nowe – sposób na zachowanie wartości

Cegła jest jednym z najstarszych materiałów budowlanych w dziajach ludzkości. Murowana elewacja to nie tylko cegły, ale również spoiny między nimi. Wysoka absorpcja wilgoci przez oba lub jeden z tych dwóch komponentów konstrukcyjnych jest zazwyczaj punktem początkowym uszkodzeń. System Remmers zapewnia skuteczną ochronę przed wnikaniem wilgoci i gwarantuje jej maksymalną trwałość.

Elewacja tynkowana jest jej najczęściej wybieranym wariantem. Jednym z powodów jest tu możliwa różnorodność form i barw. Tradycyjne tynki zaprawowe do elewacji produkowane są w postaci tynków wapienno-cementowych. W ofercie znajdują się również tynki termoizolacyjne, które wykonane są z izolującego tynku spodniego oraz hydrodfobowego, mineralnego tynku wierzchniego. Stosowane są do ścian pełnych o średniej grubości, łącząc dobrą izolację z odpowidenimi fizycznymi właściwościami budynku.

W przeciwieństwie do cegieł i nowoczesnych materiałów budowlanych, w przypadku kamienia naturalnego znacznie różnią się nie tylko kształt, kolor i wykończenie powierzchni, ale także jego właściwości fizyko-chemiczne. Zachowanie oryginalnego materiału i dostosowanie nowo użytych materiałów naprawczych są zatem szczególnie ważne dla zachowania substancji budowlanej na wiele lat. Preparaty do wzmacniania kamienia oferowane przez firmę Remmers są stosowane na całym świecie do ochrony dóbr kultury o wartości historycznej.

Pielęgnacja i konserwacja budynków z muru pruskiego była bezproblemowym i oczywistym zadaniem dla użytkowników, właścicieli i rzemieślników. Dziś wzrosły wymagania dotyczące komfortu życia, zmniejszyło się natomiast bogactwo doświadczeń i wiedzy na temat konstrukcji budynków z muru pruskiego. Spowodowało to liczne zniszczenia tych obiektów. Dzięki systemowi renowacji konstrukcji szachulcowych Remmers po raz pierwszy możliwe jest kompleksowe rozwiązanie tego problemu.

Stare budownictwo

Liczba znalezionych produktów 60
 

Widok:

Nr art. 022001

Środek na bazie wodnej dyspersji polimerów, przeznaczony do ulepszania zapraw

Nr art. 210005

Płynny koncentrat środka ochronnego do zwalczania grzyba domowego w murze

Nr art. 040030

Specjalna obrzutka zgodna z wymaganiami WTA

Nr art. 040120

Specjalistyczny tynk wg. instrukcji WTA, magazynujący szkodliwe sole, przeznaczony do stosowania na zasolonych murach

Nr art. 040825

Mineralny tynk drobnoziarnisty

Nr art. 067505

Słabo kwaśny preparat czyszczący

Nr art. 067201

Kwaśny preparat czyszczący

Nr art. 067105

Roztwór tensydów do usuwania brudu, nawarstwień, pyłów, osadów z olejów i tłuszczów

Nr art. 066601

Pasta czyszcząca, do usuwania miejskich zanieczyszczeń

Nr art. 136801

Środek do usuwania farb i graffiti

Nr art. 067603

Specjalny preparat do usuwania zanieczyszczeń biologicznych z tarasów drewnianych, posadzek kamiennych i murów

Nr art. 067305

Bakterio- grzybo- i glonobójczy środek kompozytowy do czyszczenia i gruntowania zanieczyszczonych i zagrożonych zanieczyszczeniem biologicznym materiałów budowlanych