Systemy przeciwogniowej ochrony drewna

Sprawdzone bezpieczeństwo na długi czas

Budować z drewna? Z pewnością tak!

Drewno jako materiał budowlany: lubiane, ale palne!

Drewno jako organiczny materiał budowlany cieszy się rosnącą popularnością. Nie tylko ze względu na swój naturalny charakter , lecz także z uwagi na ciepło i tworzony przytulny klimat, które pozytywnie wpływają na samopoczucie mieszkańców. Ponadto drewno posiada doskonałe właściwości statyczne, mechaniczne i fizyczno-budowlane. Nawet jeśli drewno jako materiał budowlany stosowane jest w inny sposób, generalnie niczym nie różni się od szczap kominkowych: jest po prostu palne!

Rozwiązanie: systemy ognioochronne Remmers

Opisane wyżej fakty powodują, że stosowanie drewna w miejscach o podwyższonych wymaganiach techniczno-przeciwpożarowych jest ograniczone. Oferowane przez Remmersa systemy ogniochronne stanowią praktyczne i pragmatyczne rozwiązanie, pozwalające podjąć decyzję o zastosowaniu drewna także w strefach podwyższonych wymagań przeciwpożarowych. Nasze systemy ogniochronne zostały przebadane w oparciu o odpowiednie normy krajowe i międzynarodowe i posiadają ogólne dopuszczenie budowlane.

System przeciwogniowej ochrony drewna Remmers przeciwdziała w razie pożaru rozprzestrzenianiu się ognia i dymu, aby w ten sposób umożliwić np. ewakuację ludzi i zwierząt oraz rozpoczęcie akcji gaśniczej.

1. Zaimpregnowaqne drewno jest "opłomieniane": – ochrona przeciwogniowa pieni się

2. Płomień gaśnie natychmiast po zakończeniu "opłomieniania"

3. Pod pianą drewno całkowicie zachowało swoją strukturę

Sprawdzone bezpieczeństwo na długi czas

Dekoracyjne systemy przeciwogniowej ochrony drewna

Szczegóły na temat dekoracyjnych systemów przeciwogniowej ochrony drewna znajdą Państwo w naszej brodszurze.

Ochrona drewna przed ogniem

Liczba znalezionych produktów 4
 

Widok:

Nr art. 215725

Środek ochrony przeciwogniowej, generujący warstwę izolującą

Nr art. 215506

Rozpuszczalnikowy, przezroczysty, matowy lakier ochronny

Nr art. 266420

Wodny lakier kryjący do drewna, zgodny pod kątem reakcji na ogień z normą DIN EN 13501-1, do drewna stosowanego na zewnątrz i we wnętrzach

Nr art. 266820

Wodna, jednokomponentowa lazura do drewna stosowanego we wnętrzach i na zewnątrz; reakcja na ogień zgodna z normą DIN EN 13501-1