Beton

Od zabezpieczenia antykorozyjnego po powłokę ochronną w ciągu jednego dnia

Wykonywanie odpornych na ściskanie elementów z wodoodpornych zapraw i odłamków skalnych, które utwardzają się razem w szalunku, spowodowało przełom już w pierwszym wieku naszej ery i stało się wzorcem dla architektury późnego Cesarstwa Rzymskiego. W tym okresie w całej Europie z cementu romańskiego, dzięki Witruwiuszowi znanego dziś również pod nazwą "Opus Caementitium", powstało wiele fantastycznych, monumentalnych budowli, które (niekiedy w pełnej krasie) można podziwiać nawet po prawie 2000 latach: świątynie, teatry, cysterny, akwedukty, oczyszczalnie ścieków, termy, drogi, porty, mosty, tunele i budynki mieszkalne.Ta technika budowlana, której trwałość zawdzięczamy znalezionemu w betonie altobermorytowi, została zapomniana w średniowieczu i dopiero około 1700 roku odkryto ją na nowo. Od tego czasu beton niepowstrzymanie zdobywał dzisiejszą pozycję materiału budowlanego pierwszego wyboru.

Beton jest jednym z najczęściej stosowanych materiałów budowlanych. Ze względu na stale rosnące wymagania, ze znanego od stuleci systemu trójskładnikowego stał się dzięki zastosowaniu domieszek do betonu systemem spełniającym zróżnicowanewymagania nowoczesnego budownictwa.

Beton może być wykorzystywany w wielu różnych dziedzinach. Od stawiających najwyższe wymagania projektowe i wykonawcze elewacji z betonu licowego po wielokrotnie, codziennie użytkowane stoły szalunkowe w produkcji prefabrykatów.

Beton

Liczba znalezionych produktów 43
 

Widok:

Nr art. 418001

Wąż iniekcyjny do wykonywania przepon poziomych

Nr art. 108425

Wzmocniona włóknami zaprawa PCC do konstrukcyjnej naprawy elementów betonowych

Nr art. 687101

Wysokoeastyczna, dwuskładnikowa, poliuretanowa żywica iniekcyjna DI (P)

Nr art. 687601

Szybkoerozprężająca się, dwukomponentowa piankowa żywica iniekcyjna PU, SPUR, D-I (P)

Nr art. 687001

Elastyczna, reagująca z wilgocią, poliuretanowa żywica iniekcyjna 1K

Nr art. 047611

Drobnoziarnista zaprawa iniekcyjna 2K

Nr art. 064205

Grunt o działaniu hydrofobizującym

Nr art. 297613

Powłoka elewacyjna o wysokiej elastyczności

Nr art. 091901

Dodatek do sporządzania długotrwale działającej powłoki ochrony antykorozyjnej, stosowany z zaprawami Betofix RM lub Betofix R2

Nr art. 108725

Warstwa sczepna i powłoka antykorozyjna

Nr art. 055625

Pęczniejący beton zalewowy o wysokiej wytrzymałości

Nr art. 109225

Szybkowiążąca zaprawa naprawcza