Łatwy i ekonomiczny sposób na hydrofobizację elewacji kremem Facade Cream 25 [basic]

Czym jest hydrofobizacja elewacji?

Hydrofobizacja jest to zabezpieczenie elewacji przed wnikaniem wody. Zabezpieczenie wykonuje się poprzez naniesienie specjalnego impregnatu na elewację budowli. Impregnat zawiera substancje hydrofobowe, które tworzą na powierzchni elewacji warstwę ochronną zmniejszającą nasiąkliwość materiału elewacyjnego chroniąc go w ten sposób przed wnikaniem wilgoci.

Co zyskujemy poprzez hydrofobizację?

Hydrofobizacja elewacji ma zapobiec wnikaniu wody do materiału elewacyjnego. Brak takiej ochrony może spowodować szereg problemów, takich jak zawilgocenie ścian wewnętrznych, powstanie plam i wykwitów. W przypadku zawilgocenia materiałów budowlanych istnieje ryzyko powstawania szkód mrozowych, kolonizacji biologicznej przez grzyby, glony, porosty i mchy, przy równocześnie  znacznie gorszej izolacyjności cieplnej muru budynku. Brak ochrony przed wilgocią to brak izolacji cieplnej!

Woda ma wyższą przewodność cieplną niż powietrze, a więc pory materiału budowlanego wypełnione wodą mogą transportować większą ilość ciepła powodując straty energii. W takiej sytuacji do ogrzania wilgotnego powietrza w pomieszczeniu trzeba zużyć jej znacznie więcej. Natomiast jeśli ściany są suche i ciepłe, to energii do ogrzania danego pomieszczenie potrzeba dużo mniej.

Powierzchnie ścian cieplejsze tylko o 10C mogą obniżyć koszty ogrzewania o około 6%!  

Dodatkowe korzyści

Wprowadzenie warstwy hydrofobizacyjnej na elewacji ma na celu zwiększenie jej trwałości i odporności na działanie wilgoci, deszczu, lodu i innych czynników atmosferycznych.  Dodatkowo proces taki chroni powierzchnię elewacji przed zabrudzeniami i porastaniem przez glony, redukuje procesy starzenia się materiału i utrzymuje estetyczny wygląd budynku.

Jaki materiał na elewacji można zahydrofobizować?

Hydrofobizacja elewacji może być przeprowadzona na wielu rodzajach materiałów elewacyjnych, takich jak kamień naturalny, beton, tynk mineralny, cegła ceramiczna i silikatowa. Preparaty hydrofobowe są dostępne w różnych formach, najczęściej w postaci płynnej lub kremu. Proces hydrofobizacji elewacji polega na nanoszeniu preparatu hydrofobowego na powierzchnię elewacji za pomocą pędzla, wałka lub natrysku. Preparat jest wchłaniany przez materiał elewacyjny, tworząc na jego powierzchni ochronną warstwę, która odpycha wodę i zmniejsza wchłanianie wilgoci.

Dlaczego zastosowanie Facade Cream 25[basic] - impregnatu w postaci kremu jest optymalnym rozwiązaniem?

Zalety:

  • 5-krotnie wydajniejszy w porównaniu ze standardowymi impregnatami
  • Zawiera 25% silanów i siloksanów
  • Ekonomiczny w stosowaniu
  • Konsystencja kremu, nie ścieka po nałożeniu
  • Jednokrotna i łatwa aplikacja
  • Bezbarwny po wchłonięciu przez podłoże
  • Odporny na promieniowanie UV
  • Otwarty na dyfuzję pary wodnej
  • Długotrwale skuteczny

Zastosowanie:

  • Ochrona cegły i okładziny ceramicznej, cegły silikatowej, piaskowca, betonu, tynku mineralnego
  • Zabezpieczenie elewacji przed deszczem ulewnym, zabrudzeniem, porastaniem przez glony i utratą ciepła

Więcej informacji

©

Proste i ekonomiczne zabezpieczenie elewacji

w dwóch krokach
©

Oto kilka wskazówek działań profilaktycznych

1. Okresowe oczyszczanie elewacji, aby usunąć nagromadzone zanieczyszczenia, które mogą sprzyjać rozwojowi glonów.  Do czyszczenia i dezynfekcji elewacji można użyć specjalnych preparatów Remmers.

2. Regularne przeglądy elewacji, które pomogą utrzymać elewację w dobrym stanie i zapobiegną problemom, takim jak wnikanie wody przez ubytki spoin, rysy i spękania.

Krok 1

Przygotowanie podłoża

Napraw uszkodzenia spoin, rysy i ubytki podłoża. Oczyść elewację wodą pod umiarkowanym ciśnieniem lub za pomocą wytwornicy pary wodnej i pozostaw do wyschnięcia.

Krok 2

Impregnacja kremem

Przed nałożeniem preparatu upewnij się, że powierzchnia  jest czysta i sucha. Za pomocą wałka lub pędzla ławkowca nanieś krem do hydrofobizacji.  Nie pomijaj żadnego miejsca. Dokładnie rozprowadź krem.

Masz pytania?

Wyślij e-mail! jolesiak@remmers.pl lub Zadzwoń: +48 607 088 962

Pamiętaj, że przed podjęciem działań związanych z zabezpieczeniem elewacji, warto skonsultować się z profesjonalistą, aby uzyskać indywidualne porady dopasowane do Twojego budynku i lokalnych warunków.

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe