©

Formowanie odlewów

Silikonowe masy do produkcji form odlwewniczych o doskonałej dokładności odwzorowywania

Istnieje wiele dobrych, uzasadnionych powodów, dla których warto robić kopie cennych oryginałów: od restauratorów po archeologów, kuratorów muzeów i artystów, którzy chcą reprodukować swoje projekty, każdy używa silikonowych mas do formowania.

Remmers Silicon AFM to bardzo elastyczna, kondensacyjnie wiążąca silikonowa masa o wysokiej wytrzymałości na rozrywanie, opracowana specjalnie do produkcji uniwersalnych form odlewniczych. Charakteryzuje się doskonałą dokładnością reprodukcji i nadaje się do wykonywania wycisków o różnym stopniu trudności. Dzięki wysokiej elastyczności i dobrym właściwościom antyadhezyjnym, materiał ten można łatwo usunąć z modelu, dzięki czemu możliwe jest zachowanie najwyższej powtarzalności i dokładności wycisku. W celu zwiększenia stabilności można zmniejszyć płynność silikonowego masy silikonowej AFM poprzez dodanie dodatku zagęszczającego Verdickungsadditiv AFM. Oznacza to, że możliwe jest uzyskiwanie form o grubości skóry, na niepłaskich lub pionowych powierzchniach, metodą malowania powlekania, bez spływania lub osiadania masy.

Formy można odlewać za pomocą różnych materiałów. Do odtworzeń/kopii zazwyczaj stosuje się rozlewne zaprawy/zaprawy sztukatorskie:

  • Restauriermörtel GF
  • Stuckmörtel GF
  • Stuckmörtel GF RZ (na podstawie historycznego wzoru, na bazie zapraw opartych na cemencie romańskim)

Inne materiały, takie jak gips, glina, wosk i żywice odlewnicze, takie jak poliester i poliuretan, mogą być również stosowane do wypełniania silikonowych form. Żywice odlewnicze ograniczają jednak częstotliwość wykonywania wycisków.

Odlewy

Liczba znalezionych produktów 3
 

Widok:

Nr art. 073601

Płynna, dwukomponentowa masa silikonowa do wykonywania form, sieciująca w temperaturze pokojowej

Nr art. 073881

Dodatek do modyfikacji płynności Silicon AFM

Nr art. 058805

Mineralna zaprawa do kamienia i wykonywania odlewów