Ograniczanie pęcznienia

Hamowanie erozji za pomocą wyjątkowego preparatu

Wiele kamieni naturalnych zawiera pęczniejące minerały ilaste. Większość z nich to krzemiany warstwowe, których struktura jest podobna do struktury książki. Nawet przy niskiej wilgotności, dzięki działaniu elektrochemicznemu, są one w stanie gromadzić i uwalniać wodę pomiędzy swoimi warstwami pośrednimi.

W tym procesie, po uwolnieniu wilgoci, spakietowane warstwy rozciągane są jak akordeon lub przy oddawaniu wilgoci kurczą się ponownie. W strukturze kamienia powstają niszczące naprężenia. Ten proces uszkadzania nazywany jest higroskopijnym pęcznieniem i skurczem. Sposób działania reduktora pęcznienia "Antihygro" opiera się na "wyłączaniu" minerałów ilastych. Pozytywnie naładowane jony metali w warstwach pośrednich odpowiedzialnych za "efekt magnetyczny" są "blokowane" podczas zabiegu z użyciem Antihygro. Efektem jest znaczne zmniejszenie pęcznienia higroskopijnego przy zachowaniu wszystkich pozostałych parametrów typowych dla kamieni.

Hydrofobizująca pielęgnacja za pomocą impregnatów marki Remmers lub lazur opartych na żywicy silikonowej jeszcze bardziej zwiększa skuteczność. W szczególności dzięki temu hydrofobowemu wykończeniu podłoża absorpcja ciekłej wody zostaje zmniejszona aż o 95 %. W wyniku tego woda jako czynnik wyzwalający higroskopijne pęcznienie i skurcz nie jest już dostępna.

Ograniczanie pęcznienia

Liczba znalezionych produktów 1
 

Widok:

Nr art. 061605

Środek ograniczający pęcznienie kamieni naturalnych o ilastej strukturze mineralnej