Powłoki malarskie

Systemy farb na tynku - na klasycznych i nowoczesnych obiektach - zawsze perfekcyjna ochrona

Farby elewacyjne pełnią wobec budynku nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także ochronną. Zasadniczo polega ona na zatrzymywaniu wilgoci, a tym samym zanieczyszczeń, z dala od substancji budowlanej, przy jednoczesnym zachowaniu jego zdolności do dyfuzji pary wodnej na odpowiednim poziomie.

Na temat klasycznych farb krzemianowych lub mineralnych, takich jak Remmers Color SH, panuje przekonanie o ich wysokiej jakości wzorniczej i "niezniszczalności". Zawdzięczają to spoiwu mineralnemu, jakim jest szkło wodne, oraz licznym zastosowaniom w wybitnych zabytkach architektury, szczególnie we wczesnych czasach nowożytnych.

Wyjątkowe właściwości emulsji silikonowych, takich jak Remmers Color LA (Siliconharzfarbe LA), polegają na ich mikroporowatej strukturze. Znajduje to odzwierciedlenie w ich parametrach. Współczynnik oporu dyfuzyjnego wynosi około 150. Jest to sd znacznie poniżej 0,10 m i odpowiada wartości dla konwencjonalnych jednoskładnikowych farb krzemianowych. Jednocześnie kapilarna absorpcja wody w tych farbach jest bardzo niska. Oznacza to, że takie farby stanowią dla tnkowanej elewacji rodzaj przepony "Gore-Tex". To, co nadaje pożądane właściwości odzieży "outdoorowej" równie doskonale nadaje się na elewację. Te same właściwości dostępne są również w systemach lazur: Remmers Color LA fill Historic (Historic Schlämmlasur) i Color LA Historic (Historic Lasur).

Powłoki malarskie

Liczba znalezionych produktów 6
 

Widok:

Nr art. 064205

Grunt o działaniu hydrofobizującym

Nr art. 640005

Farba na bazie żywicy silikonowej, do powierzchni zagrożonych atakami pleśni i glonów

Nr art. 062405

Mineralna powłoka gruntująca o działaniu hydrofobizującymi wzmacniającym

Nr art. 063013

Farba mineralna tworząca powłokę o strukturze kwarcytu

Nr art. 647105

Półlazurująca, wypełniająca, "prawdziwa" farba silikonowa, bez bieli tytanowej

Nr art. 647605

Półprzezroczysta, "prawdziwa" farba silikonowa