©

Czyszczenie mechaniczne

Mikroskopowo dokładna i delikatna metoda na wszystkie rodzaje podłoży

Metoda rotacyjnego strumieniowania ścierniwem Remmers Rotec to konsekwentna kontynuacja metody Jos’a. Zużycie dyszy jest jednak znacznie mniejsze, przy takiej samej efektywności czyszczenia.

"rotec": piaskowanie metodą wirującego strumienia

W technice piaskowania Rotec z użyciem rotacyjnego strumieniowania, suchy granulat lub ścierniwo z wodą wprawiane są przez specjalną turbinę w ruch wirowy. Jeśli wirująca mieszanina powietrza, granulatu i wody trafi na powierzchnię elementu budowlanego, to powstaje działający po stycznej efekt ścierania. Cząstki granulatu ślizgają się po powierzchni - nie są w nią „wbijane”. Usuwanie zanieczyszczeń odbywa się zatem wyjątkowo delikatnie, a stopień oczyszczenia i jego intensywność mogą być dowolnie wybierane.

Typowe podłoża to kamień naturalny, tynk, cegła i beton. Metodą tą można usuwać zanieczyszczenia powierzchowne lub nawarstwione, powłoki i graffiti. Proces ten nadaje się zarówno do powierzchni cennych historycznie, jak i do elewacji "normalnych" budynków.

Ta część zamienna do urządzenia "rotec" nadaje się do stosowania zarówno w metodach czyszczenia na sucho, wilgotno jak i na mokro. Stopień oczyszczania i jego intensywność można regulować. Proponowanym urządzeniem systemowym jest agregat rotec ze zbiornikiem o pojemności 25l.

Mączka szklana rotec Glaspudermehl to syntetyczne ścierniwo w postaci granulatu, opracowane specjalnie do stosowania w metodzie czyszczenia wirującym strumieniem rotec. Materiał nadaje się do stosowania na niemal wszystkich podłożach, oraz do delikatnych prac konserwatorskich.

c6560

Liczba znalezionych produktów 2
 

Widok:

Nr art. 524302

Opatentowany element zawirowujący

Nr art. 528025

Delikatny granulat do agregatu miękkoabrazyjnego rotec, nie zagrażający silikozą.