©

Tynki według historycznych wzorców

Sposób na zachowanie cennej substancji

Zastosowanie tradycyjnych materiałów i technik obróbki jest jednym z podstawowych założeń renowacji zabytkowych budynków.

O ile nie występuje nadmierne zasolenie i zawilgoceni, głównym celem renowacji jest stosowanie tradycyjnych materiałów, aż do specyficznej dla danego obiektu reprodukcji historycznych receptur. Dzięki systemowi historycznych zapraw murarskich Remmers można odtworzyć zaprawy stosowane przed setleciami.

Dotyczy to prawie wszystkich rodzajów historycznych receptur. Od gaszonej na sucho zaprawy wapiennej przez zaprawę z cementu romańskiego, po klasycystyczne tynki kamienne i wreszcie pochodzący z połowy XX wieku beton z kruszoną cegłą. Receptury sporządzamy na podstawie przeprowadzonych indywidualnie dla każdego przypadku analiz oraz naszego wieloletniego doświadczenia z sześćdziesięciu lat aktywnego zaangażowania w ochronę zabytków. Udostępniamy więc naszą wiedzę wszystkim tym, którzy chcą przeciwdziałać zapomnieniu o historycznych teksturach i recepturach i wynikającej z tego utracie historycznych zapraw murarskich.

Tynki oparte na wzorcach historycznych

Liczba znalezionych produktów 4
 

Widok:

Nr art. 057420

Obrzutka o recepturze dopasowanej do specyfiki obiektu

Nr art. 057525

Tynk podkładowy o recepturze dopasowanej do specyfiki obiektu

Nr art. 057625

Tynk wierzchni o recepturze dopasowanej do specyfiki obiektu

Nr art. 054335

Mieszanka bazowa ("gaszona na sucho", bezcementowa zaprawa piaskowo-wapienna) do produkcji zapraw i tynków według modeli historycznych z dodatkiem lokalnych kruszyw.