©

Stara Kuźnia Pstrągownia

Stara Kuźnia Pstrągownia

olej do tarasów

Dom znajduje się w Pstrągowej, w miejscowości w gminie Czudec, w powiecie strzyżowskim, w kompleksie Stara Kuźnia Pstrągownia, której właścicielami są Ewa i Witold Muszyńscy. Slowhop (internetowa platforma rezerwacyjna) wybrał w 2022 r. to miejsce do grona "Najlepsze debiuty".

Dane identyfikacyjne referencji
Wykonane prace:
Ochrona drewna
Typ obiektu:
Hotele
Pozostałe budynki
Opis
Stara Kuźnia, to idealna miejscówka na biesiadowanie przy grillowisku czy odpoczynek przy lampce wina przy otwartym kominku. A wokół setki hektarów lasów, łąk i pól - prawie na wyłączność.
Polecenie:
Ewa i Witek Muszyńscy (właściciele) kupili w Pstrągowej działkę, na której wcześniej stała kuźnia. Podczas lockdownu wpadli na pomysł, że zbudują dom na drzewie. Potem dziecięce marzenie przekształciło się w miejsce, w którym także inni goście mogą odpocząć w stylu "slow life". Do odbudowy Starej Kuźni, oraz rozbudowy kompleksu wykorzystano stary materiał pochodzący z rozbiórki ok. 100-letnich pogórzańskich chałup. Takie deski, bale i dachówki dają niepowtarzalny charakter temu miejscu. Do zakonserwowania bali i zabezpieczenia deski na tarasach użyto produktów Remmers: gruntu IG-10 oraz oleju do tarasów i mebli ogrodowych.
Adres obiektu:
Pstrągowa (koło Rzeszowa) 34-002, Pstrągowa Wola
Data/ wykonanie:
2022
Możliwość zwiedzania?
Tak
Pokaż wszystko

Więcej referencji

Budynek miał źle wykonaną i uszkodzoną przeponę poziomą. Zawilgocony mur spowodował wysokie koszty ogrzewania. Instalacja systemu zespolonej izolacji termicznej została odrzucona przez urzędy konserwatorskie. Zdecydowano się na renowację murów w systemie Kiesol, aby wysuszyć ściany i zmodernizować je energetycznie.
Więcej informacji
W przeszłości budynek był malowany różnymi farbami i dodatkowo - z powodu pustostanu - niszczony przez "twórców" graffiti. Substancja budowlana domu Gosslera została trwale uszkodzona na skutek wnikania wilgoci. Elewacja musiała zostać odnowiona z uwzględnieniem ochrony zabytków.
Więcej informacji
Nowe budynki Leidsche Rijn Centrum musiały zostać zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci. Duże powierzchnie należało wykończyć w krótkim czasie. Każdego dnia zużywano na miejscu 50-60 pojemników MB 2K. Na zakończenie prac uszczelniono ok. 5 km spawów z zakładką, 1,5 km spawów żelbetowych i ok. 4.000 szczelin stożkowych.
Więcej informacji