©

Instytut Chemii Fizycznej i Elektrochemii (PCI) Uniwersytetu Leibniza, Hannower

Instytut Chemii Fizycznej i Elektrochemii (PCI) Uniwersytetu Leibniza, Hannower

Hannover

Budynek został zbombardowany w 1943 roku i całkowicie spalony. Zaraz potem został odbudowany, a nowy tynk elewacyjny został nałożony bezpośrednio na sadzę. Zabytkowa elewacja wymagała całkowitego oczyszczenia i renowacji.

Sytuacja w piwnicy stanowiła złożone wyzwanie, ponieważ piwnica miała być wykorzystywana do celów wymagających wysokiego komfortu. Konieczne było powstrzymanie migracji wilgoci i soli do pomieszczeń, co wynikało z niefunkcjonalnej lub brakującej hydroizolacji poziomej.

Ponadto pomieszczenia w piwnicach musiały zostać dostosowane do najnowszych standardów energetycznych i termicznych. Zastosowano hydroizolację wewnętrzną, którą uzupełniono o system termoizolacji wewnętrznej.

Dane identyfikacyjne referencji
Wykonane prace:
Izolacja przeciwwodna budowli
Typ obiektu:
Szkoły / uniwersytety / muzea
Opis
Instytut Chemii Fizycznej i Elektrochemii (PCI) Uniwersytetu Leibniza w Hanowerze został zbudowany około 1930 roku jako solidny budynek o czterokondygnacyjnej konstrukcji (wliczając piwnice) z i obecnie znajduje się pod ochroną konserweatorską jako zespół budynków
Adres obiektu:
30167 Hannover
Arkusz danych:
placeholder_v2.png
Data/ wykonanie:
2015
Możliwość zwiedzania?
Nie

Wykaz wykorzystanych produktów
 lub systemów

Pobierz

Pobierz kartę referencji (PDF)

  • ©
  • ©
  • ©
  • ©
Pokaż wszystko

Więcej referencji

Budynek miał źle wykonaną i uszkodzoną przeponę poziomą. Zawilgocony mur spowodował wysokie koszty ogrzewania. Instalacja systemu zespolonej izolacji termicznej została odrzucona przez urzędy konserwatorskie. Zdecydowano się na renowację murów w systemie Kiesol, aby wysuszyć ściany i zmodernizować je energetycznie.
Więcej informacji
W przeszłości budynek był malowany różnymi farbami i dodatkowo - z powodu pustostanu - niszczony przez "twórców" graffiti. Substancja budowlana domu Gosslera została trwale uszkodzona na skutek wnikania wilgoci. Elewacja musiała zostać odnowiona z uwzględnieniem ochrony zabytków.
Więcej informacji
Nowe budynki Leidsche Rijn Centrum musiały zostać zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci. Duże powierzchnie należało wykończyć w krótkim czasie. Każdego dnia zużywano na miejscu 50-60 pojemników MB 2K. Na zakończenie prac uszczelniono ok. 5 km spawów z zakładką, 1,5 km spawów żelbetowych i ok. 4.000 szczelin stożkowych.
Więcej informacji