©

Centrum Nauki Kopernik, Warszawa, PL

Centrum Nauki Kopernik, Warszawa, PL

Warszawa Poland

Posadzka układana była w trzech salach, z których każda poświęcona była innej dziedzinie nauki, miała być ich kolorystycznym „znakiem rozpoznawczym”, a jednocześnie charakteryzować się ekstremalna wytrzymałością mechaniczną na typowe dla wysokiej frekwencji obciążenia z ruchu pieszego i udarowe, a także na czynniki chemiczne.

Dane identyfikacyjne referencji
Wykonane prace:
Powłoki posadzkowe - systemy dekoracyjne
Typ obiektu:
Pozostałe budynki
Szkoły / uniwersytety / muzea
Inne obiekty użyteczności publicznej
Opis
Centrum Nauki Kopernik jest pierwszym w Polsce interaktywnym centrum edukacji naukowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Polecenie:

Projekt posadzek w laboratoriach stanowi dopełnienie całości i jest ściśle związany z projektem wnętrza każdego laboratorium. Wyróżnikiem dla każdego pomieszczenia był kolor posadzki i miejscowo umieszczona jednobarwna grafika w rozbudowanej formie heksagonalnej z artystycznie wkomponowaną informacją. Wizję projektową posadzki stanowi krystaliczna tafla kolorowego szkła o wyglądzie jedwabistym z głębią, w której umieszczona jest kontrastowa dobrze widoczna grafika. Aby jak najwierniej oddać wizję projektanta firma Remmers, która zaproszona została do współpracy, zaproponowała rozwiązanie systemowe posadzek dekoracyjnych, które realizowane było wg następującej technologii.

Adres obiektu:
00-390 Warszawa
Data/ wykonanie:
2012
Możliwość zwiedzania?
Tak

Wykaz wykorzystanych produktów
 lub systemów

Dalsze linki

Otwieramy laboratoria!

Laboratoria film

Pobierz

Pobierz kartę referencji (PDF)

  • ©
  • ©
  • ©
Pokaż wszystko

Więcej referencji

Budynek miał źle wykonaną i uszkodzoną przeponę poziomą. Zawilgocony mur spowodował wysokie koszty ogrzewania. Instalacja systemu zespolonej izolacji termicznej została odrzucona przez urzędy konserwatorskie. Zdecydowano się na renowację murów w systemie Kiesol, aby wysuszyć ściany i zmodernizować je energetycznie.
Więcej informacji
W przeszłości budynek był malowany różnymi farbami i dodatkowo - z powodu pustostanu - niszczony przez "twórców" graffiti. Substancja budowlana domu Gosslera została trwale uszkodzona na skutek wnikania wilgoci. Elewacja musiała zostać odnowiona z uwzględnieniem ochrony zabytków.
Więcej informacji
Nowe budynki Leidsche Rijn Centrum musiały zostać zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci. Duże powierzchnie należało wykończyć w krótkim czasie. Każdego dnia zużywano na miejscu 50-60 pojemników MB 2K. Na zakończenie prac uszczelniono ok. 5 km spawów z zakładką, 1,5 km spawów żelbetowych i ok. 4.000 szczelin stożkowych.
Więcej informacji