©

Stadion Polsat Plus Arena w Gdańsku

Stadion Polsat Plus Arena w Gdańsku

Gdańsk Poland

Dane identyfikacyjne referencji
Typ obiektu:
Stadiony / areny / obiekty sportowe
Opis
Budowa stadionu rozpoczęła się 15 grudnia 2008 roku, a zakończyła w roku polskich Mistrzostw Europy. Produkty Remmers zastosowano przede wszystkim w zakresie izolacji przeciwwodnej podziemnej części obiektu. Łącznie powierzchnia aplikacji przekroczyła 5000 m kw. Zgodnie z jego technologią najpierw zagruntowano podłoże preparatem krzemionkującym Kiesol 1:1 rozcieńczonym z wodą. To środek o działaniu wgłębnym, przeznaczony zarówno do uszczelnień jak i renowacji. Następnie wykonano fasety i uzupełnienia z mineralnej zaprawy uszczelniającej Dichtspachtel, szpachlówki wykorzystywanej zwykle do szybkiej i skutecznej renowacji budowli. Na tak przygotowaną powierzchnię nałożono 2-3 warstwy powłoki hydroizolacyjnej z elastycznego szlamu uszczelniającego Elastoschlämme 2K, zdolnego do mostkowania rys. Powierzchnia aplikacji wyniosła ok. 5000 m². 
Adres obiektu:
80-856 Gdańsk
Data/ wykonanie:
2011
Możliwość zwiedzania?
Nie

Wykaz wykorzystanych produktów
 lub systemów

Pobierz

Pobierz kartę referencji (PDF)

  • ©
  • ©
  • ©
Pokaż wszystko

Więcej referencji

Budynek miał źle wykonaną i uszkodzoną przeponę poziomą. Zawilgocony mur spowodował wysokie koszty ogrzewania. Instalacja systemu zespolonej izolacji termicznej została odrzucona przez urzędy konserwatorskie. Zdecydowano się na renowację murów w systemie Kiesol, aby wysuszyć ściany i zmodernizować je energetycznie.
Więcej informacji
W przeszłości budynek był malowany różnymi farbami i dodatkowo - z powodu pustostanu - niszczony przez "twórców" graffiti. Substancja budowlana domu Gosslera została trwale uszkodzona na skutek wnikania wilgoci. Elewacja musiała zostać odnowiona z uwzględnieniem ochrony zabytków.
Więcej informacji
Nowe budynki Leidsche Rijn Centrum musiały zostać zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci. Duże powierzchnie należało wykończyć w krótkim czasie. Każdego dnia zużywano na miejscu 50-60 pojemników MB 2K. Na zakończenie prac uszczelniono ok. 5 km spawów z zakładką, 1,5 km spawów żelbetowych i ok. 4.000 szczelin stożkowych.
Więcej informacji